Co pomaga schudnąć?

Wiele osób, które dotknął problem nadmiernej masy ciała łączy jeszcze jedna rzecz. A mianowicie nie wiedzą co zrobić, żeby schudnąć. Czasami podejmują się wprowadzenia w swoje życie różnego rodzaju diet, ale często kończy się to niepowodzeniem i powrotem do starych nawyków. Problemem wielu takich diet jest to, że nie są odpowiednio skomponowane i często mają zbyt małą kaloryczność w stosunku do zapotrzebowania większość osób. Sposób na schudnięcie jest tak naprawdę jeden. Polega on na całkowitej zmianie swojego stylu życia. Składa się na to przede wszystkim wprowadzenie zdrowego sposobu odżywiania się oraz zwiększenie codziennej aktywności fizycznej. To w zasadzie wszystko. Oczywiście wymaga to jeszcze sporej ilości samodyscypliny i poczucia, że wiemy po co to robimy. I to właśnie z tym tak naprawdę większość osób ma największy problem. Nie potrafią wystarczająco długo trwać w swoich postanowieniach i szybko wracają do swoich negatywnych nawyków. W ten sposób mogą przechodzić na dietę odchudzającą przez kilka lat swojego życia i nigdy tak naprawdę nie schudnąć.

Co w takim razie można robić, żeby wytrwać na diecie i schudnąć? Trzeba znać powód, dla którego w ogóle chcemy się odchudzać. I musi być to dla nas powód istotny. Nie zawsze jest to łatwe do zrealizowania. Wiele osób ma skłonność do mówienia, że chcą schudnąć, żeby poprawić swoje zdrowie. Ale to nieprawda. Gdyby tak było już dawno by to zrobiły. Trzeba sięgnąć jeszcze głębiej do swoich wartości, marzeń. Jeśli ktoś nie jest w stanie zrobić tego samodzielnie zawsze można skontaktować się z kimś, kto zajmuje się takimi sprawami zawodowo.

Duże znaczenie w trakcie odchudzania ma to, żeby umieć kontrolować samego siebie. Trzeba być jak swój własny szef, który rozlicza nas z każdego dnia i osiągniętych rezultatów. Dobrym do tego sposobem jest prowadzenie dzienniczka żywieniowego. Wystarczy zwykły zeszyt w kratkę, w którym zapisujemy datę oraz wypisujemy każdą rzecz, jaka danego dnia została zjedzona. Dobrze jest trzymać się jakiegoś jadłospisu z rozpisaną porą poszczególnych posiłków. Najczęściej zaleca się, żeby było to 5 posiłków. Zazwyczaj są to trzy główne posiłki, takie jak śniadanie, obiad i kolacja, oraz dwie mniejsze przekąski. A dzienniczku takim wpisujemy więc każdy z tych posiłków, godzinę, o której został zjedzony, a także dokładny skład posiłku. Im zapiski będą bardziej szczegółowe tym lepiej. Można wręcz pokusić się o to, żeby każdą zjedzoną rzecz ważyć i wpisywać jej gramaturę do dzienniczka. Nie wolno również zapominać o tym, by uwzględnić w jaki sposób dana potrawa została przygotowana. Jest różnica pomiędzy ziemniakiem gotowanym a utartym i usmażonym na oleju w formie placka ziemniaczanego. Podobnie marchewka surowa i gotowana mają zupełnie inne wartości. Korzyści z prowadzenia takiego dzienniczka są podwójne. Można w ten sposób śledzić swoje zmieniające się nawyki żywieniowe. Z dużym prawdopodobieństwem wraz z upływem czasu zauważyć będzie można korzystne zmiany w ilości oraz jakości spożywanych potraw i produktów. Po drugie konieczność zapisywania każdej zjedzonej rzeczy powoduje, że czasami zrezygnujemy ze zjedzenia ciastka czy batonika, ponieważ wpisanie go w dzienniczek wiązałoby się z odczuwaniem nieprzyjemnych emocji.

Można również wspomagać swoje odchudzanie poprzez stosowanie różnego rodzaju dodatków do żywności i tak zwanych superfoods. Zawierają one bardzo korzystne dla zdrowia substancje i pozwalają na lepsze odżywienie organizmu. Wiele osób poleca na przykład jęczmień na odchudzanie. Chodzi tutaj o suplement, który został wyprodukowany z tak zwanej trawy jęczmiennej. Zielone liście rośliny zostały zerwane, wyciśnięto z nich sok, który następnie został wysuszony i sproszkowany. Można spotkać się z formą sypką albo ze sprasowaną w formie tabletek. Można więc wybrać to, co bardziej odpowiada indywidualnym preferencjom. Zielony jęczmień zawiera mnóstwo korzystnych dla zdrowia substancji, dużo witamin oraz składników mineralnych. Można go dodawać do bardzo wielu posiłków albo po prostu rozpuścić proszek w wodzie i wypić. Najczęściej jednak przygotowuje się z jego dodatkiem tak zwane zielone szejki. Można je robić na bazie banana albo innych owoców z dodatkiem mleka zwierzęcego lub roślinnego. Do tego kilka łyżek płatków owsianych. Wiele osób przygotowuje sobie taki szejk każdego dnia rano jako solidnę porcję witamin i minerałów.

Oczywiście chcąc schudnąć nie można także zapominać o odpowiedniej aktywności fizycznej. Ćwiczenia zdecydowanie przyspieszają i ułatwiają osiągnięcie szczupłej sylwetki. Poza tym poprawiają siłę mięśni, kształtują prawidłową postawę, pomagają zwiększyć wydolność organizmu i kondycję. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ dobrze wyćwiczone ciało jest także bardziej odporne na choroby. W dodatku wykonywanie ćwiczeń fizycznych poprawia dotlenienie całego organizmu i zapobiega chorobom układu krążenia. Spośród dużej różnorodności sportów każda osoba jest bez większego problemu znaleźć taki, który będzie uprawiać z przyjemnością w trakcie odchudzania a także po jego zakończeniu, aby utrzymać nową figurę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here