sok marchwiowy

Soki są doskonałą metodą na przyswojenie większej ilości warzyw i owoców w ciągu dnia. Pijąc świeże soki, dostarczamy naszemu organizmowi skondensowaną dawkę witamin i składników odżywczych. Dodatkowo wybierając formę soków, nie obciążamy naszego układu trawiennego, tak jak w przypadku surowych warzyw.

Sok marchwiowy – właściwości

Sok z marchwi ma wiele zdrowotnych właściwości, które w odpowiedni sposób wykorzystane mogą dostarczyć naszemu organizmowi potrzebnych witamin i składników odżywczych. Regularnie spożywany sok marchwiowy ma właściwości antynowotworowe. Dodatkowo obniża ryzyko zachorowania na choroby układu sercowo-naczyniowego, zmniejszając zagrożenia wystąpienia zawałów. Dzieje się tak za sprawą obniżenia stresu oksydacyjnego, który jest nieodzownym elementem ludzi, którzy prowadzą stresujący tryb życia i niezdrową dietę. Sok marchwiowy dodatkowo pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu.

Regularnie pity sok z marchwi wspomaga wzrok, dzieje się tak za sprawa beta-karotenu, zeaksantyny i luteiny, które wpływają na ochronę wzroku u osób starszych. Dodatkowo marchewka poprawia wygląd i jakość skóry. Nie tylko nadaje naszej skórze pomarańczowego koloru, co przypomina delikatną opaleniznę, ale nadaje jej sprężystości, gładkości i sprawia, że cera staje się rozpromieniona.

Sok z marchwi a usuwanie toksyn z organizmu

Regularne spożywanie większej ilości soków z marchwi, uruchamia wątrobę do uwalniania toksyn, które zalegają we krwi. Gdy jest ich bardzo dużo, nerki nie są w stanie poradzić sobie z ich systematycznym wydalaniem, dlatego organizm szuka dodatkowego wsparcia w pozbyciu się ich. Najczęściej odbywa się to za pomocą układu limfatycznego, czyli poprzez skórę. Dodatkowo sok marchwiowy wpływa na redukcję stanów zapalnych oraz liczne zaczerwienienia. Osoby, które mają problem z chorobami skóry czy trądzikiem, powinny wprowadzić sok marchwiowy na stałe do swojej diety. Sok marchewkowy wspomaga oczyszczanie organizmu, co przekłada się na pomoc w odchudzaniu i usprawnieniu pracy naszego układu trawiennego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here