Mikropigmentacja skóry głowy - co to za zabieg

Łysienie bardzo często staje się źródłem kompleksów, a problem ten dotyka nie tylko mężczyzn, ale także kobiety. Nie da się go wyleczyć, jednak są skuteczne sposoby na to, aby wyglądać i poczuć się znacznie lepiej. Jednym z najczęściej polecanych jest mikropigmentacja skóry głowy. To bezpieczny i wciąż zyskujący na popularności zabieg.

Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy to nieinwazyjny zabieg, który nie wymaga specjalnego przygotowania. Zapewnia on efekt gęstych, krótko ostrzyżonych włosów, a żeby go uzyskać, zwykle wykonuje się 3 sesje w odpowiednich odstępach (minimum tygodniowych). Średnio każda z nich trwa ok. 3 godziny. Dobrze wykonany zabieg sprawia, że włosy wydają się gęstsze, a łysina przestaje być widoczna.

Podczas przeprowadzania mikropigmentacji skóry głowy wykorzystywane są naturalne pigmenty. Za pomocą precyzyjnego urządzenia z jednorazową, sterylną igłą punktowo wprowadza się je do wierzchniej warstwy naskórka. W ten sposób tworzone są liczne, pojedyncze punkty przypominające krótko ścięte włosy.

Mikropigmentacja skóry głowy – dla kogo?

Zabieg taki jak mikropigmentacja skóry głowy jest polecany przede wszystkim osobom, dla których postępująca utrata włosów staje się coraz większym problemem. To skuteczne rozwiązanie dla mężczyzn i kobiet borykających się z:

  • łysieniem plackowatym,
  • łysieniem androgenowym,
  • chorobami skórnymi powodującymi łysienie,
  • rzadkimi włosami.

Co więcej, na zabieg mogą zdecydować się również osoby chcące ukryć blizny po poważnym wypadku czy wykonanym wcześniej przeszczepie włosów.

Czy warto zdecydować się na mikropigmentację skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy gwarantuje komfort psychiczny i fizyczny, ponieważ łysina przestaje być widoczna. Tym samym możliwe jest pozbycie się kompleksów związanych ze swoim wyglądem. Osoby, które zdecydowały się na zabieg, przekonują, że dzięki niemu czują się znacznie pewniej, a także młodziej. Pozwala on na przywrócenie naturalnie wyglądającej linii włosów (częściowo lub całkowicie), trwałe zamaskowanie różnych rodzajów łysienia, a także na optyczne zagęszczenie fryzury.

Bezpośrednio po zabiegu skóra głowy może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, jednak po kilku godzinach wszystko wraca do normy. Na drugi dzień można bez obaw wyjść do pracy i wrócić do codziennych aktywności. Bardzo ważne jest to, że mikropigmentację można przeprowadzić niezależnie od koloru włosów, wystarczy odpowiednio dopasować odcień pigmentów. Pozwala ona uzyskać skuteczne efekty nawet u osób, u których rozpoczął się już proces siwienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here