Pielęgnacja peruki naturalnej

Kupno peruki tkanej z pozyskiwanych od ludzi włosów jest niemałą inwestycją. Aby zakupiony model jak najdłużej służył w nienagannym stanie, należy odpowiednio o niego dbać. Jak robić to właściwie? Sprawdź nasze rady!

Codzienna pielęgnacja peruki

Podstawowym i zarazem najważniejszym etapem pielęgnacji peruk jest ich mycie. Przy codziennym użytkowaniu peruka powinna być starannie czyszczona nie rzadziej niż raz w tygodniu.

Mycie pukli należy zacząć od ich starannego, delikatnego rozczesania (perukę najlepiej umieścić na główce). Kiedy włosy będą odpowiednio przygotowane, możesz przystąpić do mycia zasadniczego. Zacznij od polewania włosów strumieniem letniej wody, począwszy od czubka. Według tej samej zasady nakładaj szampon, a po jego spłukaniu odżywkę. Aby podstawa peruki nie podrażniała skóry głowy, należy również dokładnie umyć ją od wewnętrznej strony. Podczas aplikacji odżywki pamiętaj, aby omijać okolice, w których znajdują się węzły. Kontakt ze zmiękczającymi kosmetykami mógłby doprowadzić do ich poluzowania. Mokrą perukę ostrożnie odsącz z nadmiaru wody i pozostaw do samodzielnego wyschnięcia lub wymodeluj ją za pomocą okrągłej szczotki i suszarki.

Stylizacja włosów

Rozpuszczone, proste pasma nieco Ci się znudziły? Chcesz zadać szyku podczas wielkiego wyjścia, prezentując się w hollywoodzkich falach? Mając w swojej kolekcji wysokiej jakości perukę naturalną, masz niemal nieograniczone możliwości! W przeciwieństwie do modeli ze sztucznego, pozbawionego ochronnych łusek włosa, peruki naturalne możesz bez obaw poddawać zabiegom stylizacyjnym. Możesz mieć pewność, że kontakt pukli z suszarką, lokówką i prostownicą nie wpłynie negatywnie na ich kondycję. Ważne jest jednak, aby ograniczyć tego typu zabiegi. Zbyt częsta ekspozycja peruki, podobnie jak wyrastających z głowy włosów, na wysoką temperaturę może prowadzić do ich łamania, przesuszania i rozdwajania końcówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here