Sklep z glukometrami i pompami insulinowymi

W dzisiejszych czasach zapewne nie ma nikogo, kto nie słyszałby o cukrzycy. Nie da się ukryć, że jest to choroba cywilizacyjna i problem dzisiejszych czasów. Ale tak naprawdę każdy wie, co to jest cukrzyca i jak się ją leczy? Cukrzyca nie jest niczym innym, jak zespołem chorób metabolicznych, charakteryzująca się zwiększonym poziomem cukru, jakim jest glukoza, w organizmie.

Powodem takiego stanu są zaburzenia w wydzielaniu lub działaniu insuliny – hormonu regulującego poziom glukozy we krwi. W przypadku, gdy przyczyną jest autoimmunologiczne niszczenie komórek trzustki produkujących insulinę, mówimy o cukrzycy typu 1. Jeśli dochodzi zaburzenia wydzielania insuliny przy obecnej insulinooporności, mamy do czynienia z cukrzycą typu 2. To niebezpieczne schorzenie prowadzi do niewydolności i uszkodzenia wielu narządów, a ostatecznie nawet do śmierci.

W przypadku leczenia i kontrolowania cukrzycy, nie obejdzie się bez takich urządzeń jak glukometry i pompy insulinowe. Każdy cukrzyk powinien kontrolować poziom glukozy we krwi, badając go na czczo oraz po posiłku. Takie codzienna kontrola pomaga w ocenie stanu każdego chorego oraz na dopasowanie odpowiedniej formy leczenia farmakologicznego. Rolę urządzenia, które mierzy poziom cukru we krwi, pełni właśnie glukometr. Prosty w użyciu, wymaga nakłucia opuszki palca, nałożeniu kropli krwi na pasek i pomiaru poziomu glukozy.

Z kolei pompy insulinowe są dobrym wyjściem dla chorych wymagających stałego podawania insuliny, przy jej niedoborze w organizmie. Szczególnie dotyczy to osób z cukrzycą typu 1. Pompa jest o tyle korzystnym rozwiązaniem, że jest precyzyjna i mniej uciążliwa, bo nie wymaga każdorazowego nakłucia przy podawaniu dawki hormonu. Miejscem, w którym można nabyć takie sprzęty jest sklep dla cukrzyków diabetyk24.pl. W ofercie sklepu znajduje się szeroki wybór precyzyjnych glukometrów z akcesoriami do nich oraz profesjonalnych pomp insulinowych z dodatkami jak: zestawy infuzyjne, zbiorniki na insulinę, pasy czy klipsy.

diabetyk24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here