Złota rączka pomaga seniorom w wielu miastach

Od kilku miesięcy w największych polskich miastach można zauważyć bardzo pozytywny trend w postaci organizacji doraźnej pomocy z zakresu drobnych napraw w mieszkaniu dla seniorów. Z tą szczytną inicjatywą wyszły urzędy największych miast w Polsce, które zdecydowały się zatrudnić złote rączki, których zadaniem jest wykonanie drobnych napraw i usuwanie usterek, które zdarzają się w każdym domu, w tym w domu samotnych seniorów.

Jaki jest zakres obowiązków złotej rączki

Obowiązki osoby zatrudnionej przez Urząd Miasta w celu pomocy dla seniorów nie jest ściśle określona. Złote rączki jednak są osobami, które mają duże doświadczenie w realizacji napraw, usuwaniu awarii podstawowych urządzeń, które mamy we wszystkich mieszkaniach. Jak wiadomo, osoba starsza mieszkająca sama wcale nie musi posiadać odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, która pozwalałaby poradzić sobie z problemem samodzielnie. Nieważne, czy to zatkany kran, problem z niedziałającym gniazdkiem, urwana klamka od drzwi czy pęknięta rura – złota rączka wykona niezbędne naprawy oraz poradzi, w jaki sposób unikać tego typu problemów w przyszłości. Co najważniejsze – za wykonaną pracę emeryt nie musi nic płacić – to miasto jest odpowiedzialne za wynagrodzenie złotej rączki. Jest to bardzo istotna kwestia dla wszystkich emerytów, którzy muszą liczyć każdy grosz. Niejednokrotnie naprawa usterek schodzi na kolejny plan w obliczu wszystkich nadchodzących wydatków, z którymi emeryt musi się zmierzyć każdego miesiąca. 

Jak można skontaktować się ze złotą rączką

W celu jak najłatwiejszego procesu umówienia się ze złotą rączką, urzędy miast wprowadzających tę usługę postanowiły w jak najlepszy sposób wprowadzić akcję informacyjną w miejscach łatwo dostępnych dla emerytów. Oczywiście internet jest najsprawniejszym kanałem komunikacji, jednak jak wiadomo, nie każdy senior jest biegły w wykorzystywaniu najnowszych technologii, dlatego akcja informacyjna obiegła również takie elementy jak plakaty w całym mieście, reklamy w lokalnych gazetach oraz radiach, oraz, co ciekawe w ramach ogłoszeń duszpasterskich podczas Mszy w kościołach. Złota Rączka pojawia się na miejscu awarii w samochodzie, który również opatrzony jest informacjami kontaktowymi. Najłatwiejszym sposobem jest umówienie wizyty telefonicznie, dzięki czemu od razu otrzymamy informację, kiedy wizyta jest możliwa. 

Jakie są zalety związane z organizacją takiej pomocy osobom starszym? 

Wprowadzenie usługi Złotej Rączki raz na zawsze zminimalizuje ryzyko przedłużającej się awarii lub usterki, która nie pozwala na normalne funkcjonowanie w swoim mieszkaniu, jednak jest na tyle nieistotna, że da się z nią żyć i jej ewentualna naprawa ze względu na koszta jest przesuwana z miesiąca na miesiąc. Dzięki złotej rączce emeryci i osoby starsze lub samotne będą mogły zwrócić się o pomoc do profesjonalisty, który bez większych problemów, a co najważniejsze – bez żadnych opłat naprawi kran, odetka spływ lub naprawi zepsutą klamkę. Dotychczasowe pozytywne wrażenia z tej inicjatywy dają nadzieje na to, że w przyszłości złota rączka pojawi się w większości Polskich miast.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here