Jak poradzić sobie z przewlekłymi bólami pleców

W dzisiejszych czasach wielu z nas narzeka na bóle pleców i kręgosłupa. Powodem są liczne nadgodziny spędzane w biurze przed ekranem komputera i brak wystarczającej aktywności fizycznej.

Jak wygrać z bólem?

Przyczyna bólu kręgosłupa dotyczy najczęściej siedzącego trybu życia. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być zwiększenie aktywności fizycznej. Faktycznie, regularne ćwiczenia z pewnością przyniosą ulgę, a także wzmocnią organizm i poprawią ogólne samopoczucie. Co jednak mają zrobić osoby, które z powodu licznych obowiązków bądź napiętych okresów w pracy nie są w stanie wygospodarować dodatkowego czasu na sportowe aktywności? Odczuwany ból będzie bowiem przeszkadzał w pracowaniu, a nawet spowalniać ten proces; w ten sposób koło się zamyka. Na szczęście można sięgnąć po masażer kręgosłupa, który w szybki sposób przyniesie uczucie odprężenia i relaksu.

Jakie są plusy użycia masażera?

Profesjonalny masażer pomaga zapomnieć czym jest przewlekły ból pleców. Sprzęt wysokiej jakości będzie łatwy i przyjemny w użyciu. Sprawi, że poczujemy się odprężeni i zrelaksowani, co przełoży się także na jakość snu i ogólny nastrój.

Jaki masażer do pleców wybrać?

Na rynku istnieje wiele typów masażerów. W zależności od potrzeb, mogą one oddziaływać na lędźwie bądź kark. Dużą popularnością cieszą się specjalne maty masujące, które nakłada się na fotel. Zaawansowane modele potrafią dopasować się do ciała użytkownika, oferują kilka technik masażu oraz możliwość decydowania o ich intensywności.

By odprężyć kark, można skorzystać ze specjalnej maty masującej bądź specjalnie wyprofilowanej poduszki. Również i w tym przypadku klient ma możliwość wyboru spośród wielu programów. Bardziej zaawansowane modele zawierają też funkcję ogrzewania podczerwienią, co skutecznie stymuluje procesy krążenia.

Wybierając masażer dla siebie, warto zastanowić się, czego oczekujemy? Dobrze, jeśli masażer charakteryzuje się uniwersalnością: oddziałuje na różne partie kręgosłupa, oferuje szeroki wybór technik masażu, pozwala ustawiać ich czas i intensywność. Wówczas zwięszakmy swoją szansę narafienia na najbardziej optymalny dla nas masaż. Większość masażerów dostępnych na rynku wyposażonych jest w piloty, które ułatwiają proces sterowania masażem. Kupując masażer, trzeba również mieć na uwadzę jego jakość i niezawodność działania: chodzi o to, by był wygodny, wytrzymały i służył nam jak nadłużej. Szeroką ofertę masażerów o rekomendowanej jakości można obejrzeć na stronie CASADA.PL.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here