Siofor na odchudzanie

Kobietom tak bardzo zależy na perfekcyjnym wyglądzie, że często potrafią one stracić dla niego nawet własne zdrowie. Chcą schudnąć i nie zamierzają zbyt długo czekać na dobre efekty zdrowej i racjonalnej diety, dlatego też bawią się w testowanie niskokalorycznych jadłospisów, które wyniszczają ich organizmy od środka – spadek wagi jest tutaj jedynie efektem ubocznym, szybko znika i kończy się zazwyczaj efektem jo-jo. Ostatnio modne stało się również odchudzanie z pomocą bardzo nietypowych środków farmakologicznych. Kobiety i mężczyźni, starający się zadbać o swoje sylwetki, nie kupują już tylko klasycznych suplementów diety, ale próbują zastępować je prawdziwymi lekarstwami, często przepisywanymi na receptę, ale jednak możliwymi do kupna w sklepach internetowych, na aukcjach i w dziwnych, nielegalnie działających miejscach. Prawdziwą furorę w tej branży zrobił ostatnio siofor na odchudzanie. Jest to produkt, który niektórzy stosują po to, by schudnąć. W rzeczywistości jest on jednak lekiem dla cukrzyków, który dla przeciętnego człowieka może okazać się bardzo niebezpieczny. Ostrzegają przed nim dietetycy, lekarze oraz pracownicy aptek. Wszyscy z nich wiedzą, że stosowanie tak poważnie i intensywnie działających środków w momencie, gdy nie cierpi się na konkretne schorzenia, dla których są one produkowane, mija się z celem i może być zagrażające dla zdrowia oraz samego życia.

Co takiego kryje się jednak w sioforze, iż osobom w pełni zdrowym, niechorującym na żadną odmianę cukrzycy, mógłby on zaszkodzić? Otóż siofor jest tak naprawdę określeniem dla grupy różnorodnych środków farmakologicznych, które w swoim składzie zawierają metforminę. Takich preparatów w samej Polsce jest aż siedem, dlatego też bez trudu można je odnaleźć w różnych miejscach. Mają one odmienne nazwy, ale niemalże zawsze kryje się pod nimi to samo – metmorfina, tyle że w zróżnicowanych dawkach i występująca w odmiennych połączeniach. Często dodaje się do niej bowiem inne chemiczne substancje. Preparaty tego rodzaju teoretycznie dostępne są wyłącznie na receptę, bo skoro mają one leczyć groźną chorobę, jaką jest cukrzyca, nie można ich kupić sobie ot tak, przychodząc do apteki prosto z ulicy. Jeżeli jednak ktoś się o to bardzo postara, prędzej czy później znajdzie dla siebie odpowiednie źródło, w którym zrealizuje planowany zakup. Preparatów składających się z metforminy jest całe mnóstwo w tej „ciemnej” stronie Internetu. Można je dostać tak naprawdę na każdej internetowej aukcji czy chociażby na forach internetowych. Jeśli ktoś chce je kupić, na pewno uda mu się to zrobić. Dostęp do Internetu ułatwił ludziom życie, ale też jednocześnie dał im swobodny i prosty dostęp do niebezpiecznych wyrobów – a mowa tutaj nie tylko o typowych narkotykach, ale także o zagrażających zdrowiu lekach farmakologicznych.

Siofor na odchudzanie ma zupełnie inne przeznaczenie. To lek farmakologiczny, a każdy taki produkt powinien być stosowany zgodnie z jego instrukcją obsługi. Na ulotce preparatów określanych tym mianem każdy znajdzie informację o tym, że są one dedykowane dla cukrzyków, czyli osób zmagających się nieprawidłowym poziomem cukru we krwi. Teoretycznie ludzie cierpiący na nadwagę i otyłość też mają podobne problemy. Narzekają na nagłe skoki cukru i pojawiające się uczucia głodu, jednakże w ich przypadkach taki efekt wynika zazwyczaj z jedzenia niezdrowych produktów spożywczych. A cukrzyk może jeść zdrowo i nawet wtedy odczuwać przykre objawy swojej choroby. Sam nie jest w stanie sobie pomóc, dlatego w jego przypadku sięgnięcie po odpowiednie leki jest po prostu konieczne. Co innego taki zwykły człowiek. Nawet osoby chorujące na nadwagę lub otyłość bardzo często zmagają się także z samą cukrzycą, ale mimo tego nie powinno ich to zachęcić do sięgnięcia po sinofor – powinien być on przepisany przez lekarza i zastosowany w zaleconej przez niego dawce. Takie środki farmakologiczne nie są zwykłymi cukiereczkami czy witaminkami w tabletkach, które można łykać bez opamiętania, a później ewentualnie cierpieć na problemy trawienne. Metmorfina jest tak silnym związkiem, że niewłaściwie zastosowana każdemu potrafi poważnie zaszkodzić.

Kto zatem sięga najczęściej po siofor na odchudzanie? Oczywiście robią to głównie nastolatki. Sami farmakolodzy zauważają ostatnio napływ młodych ludzi, którzy przybywają do aptek i pytają o różne środki przepisywane zazwyczaj na receptę. Oczywiście oni takich recept nie posiadają, ale mimo wszystko mają nadzieję, że w jakiś sposób uda im się podpuścić pracownika apteki i zdobyć wymarzony środek. A jeśli nastolatka będzie chciała zdobyć taki siofor, na pewno uda jej się go znaleźć i stać się posiadaczką tego „magicznego” odchudzającego leku. Części kobiet udaje się również zdobyć receptę na taki produkt. Farmaceuty dobrze wiedzą jednak, że są to recepty fałszywe, ponieważ nagłe zainteresowanie sioforem zostało wzbudzone w momencie, gdy ktoś powiedział o tym, iż można się dzięki niemu szybciej odchudzić. Zasada jest jedna – takich środków nie wolno przyjmować na własną rękę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here