przyspiesz wzrost włosów
fot. pexels.com

Włosy z wiekiem stają się rzadsze, mogą wypadać, a także ich kondycja ulega znacznemu obniżeniu. Są to niestety procesy, które bardzo ciężko powstrzymać i nie można ich uniknąć. Jednakże można kilkoma trickami poprawić zarówno jakość naszych włosów, jak i przyspieszyć ich wzrost. Jak to zrobić? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jak-przyspieszyc-porost-wlosow/

Włosy

Włosy to element naszej urody. Bardzo staramy się, aby prezentowały się one estetycznie, a także by ich wygląd prezentował się zdrowo. Jednakże z wiekiem nasze włosy ulegają osłabieniu, mogą wypadać, a także matowieją i nie prezentują się tak jak w młodych latach.

Dotyczy to wszystkich osób po 25 roku życia, którym pisane jest już bardziej gubienie włosów niż ich nadmierny wzrost. Dzieje się to w wyniku procesu starzenia się organizmu, który mniej produkuje, a więcej traci.

Przyspieszamy wzrost włosów

Włosy należy odpowiednio pielęgnować, ale nie tylko poprzez stosowanie drogich kosmetyków, takich jak szampony, maski czy odżywki. Nasze włosy nie lubią żadnych środków chemicznych, zatem wybierając kosmetyki powinnaś szukać takich, które nie zawierają szkodliwych substancji, które osłabiają kondycję naszych włosów, a nawet mogą powodować, że wypadają.

Stosuj naturalne kosmetyki, które nie tylko poprawią jakość twoich włosów, ale również będą stymulowały mieszki włosowe do lepszej produkcji cebulek oraz szybszego wzrostu włosów. Szukaj kosmetyków z pokrzywą w składzie lub czarną rzepą. Możesz również sama zrobić naturalny szampon do włosów w domu.

Peelinguj skórę głowy, która również ma swoje potrzeby. Odpowiednio przeprowadzony peeling złuszczy martwy naskórek, a także odżywi i nawilży skórę głowy, która może mieć zatkane pory, przez co włosy słabiej rosną.

Bardzo ważnym jest również regularne masowanie skóry głowy, dzięki czemu pobudzi się mieszki włosowe do działania. Jeśli zatem zależy ci na tym, by twoje włosy rosły szybciej i żeby było ich więcej, koniecznie wprowadź tę czynność do codziennego harmonogramu!

Przeczytaj też: http://zapasczasu.pl/regeneracja-zniszczonych-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here