Jakie domowe zabiegi kosmetyczne warto wykorzystać jesienią

Domowe zabiegi kosmetyczne wcale nie muszą być gorsze od tych profesjonalnych. Jeżeli będziemy wykonywać je systematycznie, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że nasza skóra zyska atrakcyjny wygląd. O skórę zaś szczególnie mocno trzeba troszczyć się jesienią, gdy jest narażona na działanie wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Warto zaufać sile peelingów, a także domowych maseczek pielęgnacyjnych.

Postaw na peeling kawowy

Wśród domowych kosmetyków godnych uwagi, należy wyróżnić peeling kawowy. Jego przygotowanie jest niezmiernie proste. Wystarczy wykorzystać fusy stanowiące pozostałość po zaparzonej kawie. Powinniśmy mieć co najmniej 3 łyżki takich fusów. Warto użyć także łyżki miodu, koniecznie naturalnego. Istotne jest to, aby peeling był stosowany w odpowiedni sposób. Należy wmasować go w ciało podczas brania prysznica. Ważne jest to, żeby masaż wykonywać przez minimum kilka minut. Po wykonaniu masażu, peeling wymaga pozostawienia na ciele przez kilkanaście minut. Peeling z kawą oraz miodem zadziała naprawdę wszechstronnie. Pomoże usunąć martwy naskórek znajdujący się na powierzchni naszej skóry. Na tym jednak nie koniec. Dzięki peelingowi kawowemu, możliwe będzie również nawilżenie skóry oraz jej zregenerowanie. To wszystko dzięki zawartości miodu. Nie sposób zaprzeczyć także temu, iż peeling kawowy wykazuje właściwości ujędrniające. Dzięki temu będzie mógł skutecznie zadziałać w walce z uciążliwą pomarańczową skórką. Jeżeli zależy nam na tym, aby pokonać cellulit, musimy stosować peeling kawowy naprawdę często. Być może konieczne okaże się stosowanie tego domowego kosmetyku nawet trzy razy w tygodniu. Jeżeli nasz problem stanowi nie cellulit, ale zrogowaciały naskórek, wystarczy stosować peeling raz w tygodniu.

Intensywna regeneracja skóry dzięki maskom

Jesienią warto zdecydować się na zastosowanie domowych masek. To również skuteczne domowe zabiegi kosmetyczne. Jak je wykonać? Najważniejsze jest bez wątpienia to, aby zastosować maskę odpowiednią dla posiadanego przez nas rodzaju skóry. W przypadku cery tłustej, ze skłonnością do zanieczyszczeń, najlepiej sprawdzi się maseczka na bazie drożdży. Wystarczy rozgnieść drożdże z mlekiem oraz nałożyć taką mieszankę na skórę twarzy. Oczywiście cera powinna być odpowiednio oczyszczona.

Endermologia LPG Warszawa – zobacz zalecenia i przeciwwskazania dotyczące tego zabiegi oraz trwające promocje.

Maska musi pozostać na skórze przez minimum 10 minut. Efektem będzie rozjaśniona, nawilżona, ale i zmatowiona skóra. Jeśli naszym problemem jest skóra wrażliwa i płytko unaczyniona, zdecydować się można na maseczkę z płatków owsianych. W tym celu należy namoczyć płatki owsiane, a gdy napęcznieją, wymieszać je z odrobiną miodu. Można wykorzystać także odrobinę jogurtu. Maseczka musi być trzymana na naszej skórze przez minimum kwadrans. Po upływie tego czasu można będzie ją zmyć przy pomocy letniej wody. Zbyt gorąca lub zbyt zimna może podrażnić skórę. Jeśli zależy nam na szybkim rozjaśnieniu i ujędrnieniu cery, możemy zdecydować się na nałożenie na skórę startego jabłka. Po kilku minutach nasza skóra ma szansę zyskać bardziej zdrowy wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here