operacja łąkotki

Łąkotka to element stawu kolanowego i to właśnie ta część ludzkiego ciała jest najbardziej narażona na urazy. Wszystko dlatego, że to przecież kolana utrzymują ciężar całego ciała. Co więcej, to stawy kolanowe są najintensywniej eksploatowane, bo przecież służą komfortowemu poruszaniu się. Nie trzeba być kolarzem, by mogło dojść do ich urazu. Łąkotki są aktywne również podczas spokojnego spaceru. Sprawdź, jakie objawy mogą wskazywać na urazy stawu kolanowego, w tym łąkotki w różnych stadiach tej dysfunkcji.

Okazuje się, że uraz łąkotki nie musi od razu objawiać się silnym bólem, który natychmiast nie pozwala na komfortowe poruszanie się. Oczywiście, nierzadko powstają urazy mechaniczne, które od razu dają ogromny ból nie do zniesienia – w ich przypadku najczęściej wykonuje się operacja łąkotki, by pacjent mógł powrócić do normalnej aktywności bez trwałych dysfunkcji.

Bardzo często urazy łąkotki postępują i udaje się je zauważyć i szybko zniwelować już w początkowym etapie rozwoju. Ból nie jest wtedy silny i pojawia się cyklicznie tylko raz na jakiś czas. Z czasem narasta i występuje w większym natężeniu. Taki dyskomfort pojawia się przede wszystkim w trakcie aktywności fizycznej albo po realizacji dużego wysiłku. Zdarza się, że występuje po długim maszerowaniu czy szybkim spacerze. W takich sytuacjach zalecany jest przede wszystkim odpoczynek w pozycji leżącej.

Oprócz bólu mogą występować też inne objawy, które świadczą o nieprawidłowym działaniu stawu kolanowego, w tym łąkotki. To między innymi tzw. przeskakiwanie kolana, uczucie tarcia, skrzypienia. Kolano może też „uciekać”, a podczas chodzenia pacjent może odczuwać blokadę tego stawu. Oprócz takich dolegliwości widoczny może być obrzęk kolana, a wraz ze stanem zapalnym może występować zaczerwienienie.

Pamiętajmy, by żadnej dolegliwości, która negatywnie wpływa na komfort poruszania się nie bagatelizować. Leczenie we wstępnej fazie schorzenia daje o wiele lepsze efekty i jest mniej inwazyjne.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKobiety i biżuteria
Następny artykułLakiery Silcare

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here