włosy
fot.: pexels.com

Regularne prostowanie włosów, może negatywnie odbić się na ich kondycji. Jak się jednak okazuje, wcale nie musi tak być. Wszystko zależy od m.in. używanego urządzenia do prostowania. O czym należy wiedzieć przy prostowaniu włosów, aby ich nie zniszczyć?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/kilka-prostych-zasad-zwiazanych-z-kupowaniem-prostownic/

Na co zwrócić uwagę?

Najważniejszą kwestią jest urządzenie. Decydując się na zakup prostownicy, warto zastanowić się, które jej funkcje będą odpowiednie dla kondycji naszych włosów. Przykładowo, prostownica keratynowa wzbogacona jest o substancje odżywcze, które uchronią włosy przez zbędnymi uszkodzeniami oraz wysuszeniem.

Kobiety, którym szczególnie zależy na zachowaniu swoich włosów w dobrej kondycji, często obawiają się stosowania sprzętu do stylizacji wykorzystującego wysoką temperaturę. Jednak dzięki wysokiej jakości sprzętowi, używanie prostownicy wcale nie musi być niebezpieczne dla kosmyków. Z tego względu, warto wybrać sprzęt, który umożliwia regulacje temperatury w zależności do potrzeb i kondycji włosów.

O czym pamiętać podczas korzystania z prostownicy?

Przy regularnym prostowaniu włosów, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim, nie można prostować włosów, które są mokre lub lekko wilgotne. W innym przypadku, może dojść do uszkodzenia włosów. Dodatkowo, aby wysoka temperatura nie osłabiała włosów, warto sięgnąć po specjalny kosmetyk termoochronny. Należy pamiętać także o tym, aby w trakcie prostowania bardzo delikatnie traktować włosy. Nie powinno się ich szarpać, gdyż może to je bardzo osłabić.

Jeżeli zakupiło się prostownice z funkcją jonizacji, to w trakcie prostowania warto, aby była ona aktywna. Dzięki temu, ochroni się włosy przed niepotrzebnym puszeniem lub elektryzowaniem. W ten sposób, pasma staną się bardziej gładkie i lśniące. Jest to również całkowicie bezpieczne dla włosów.

Przeczytaj też: http://zapasczasu.pl/mlody-wyglad-skory-twarzy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here