Czarne mydło z Maroka. Co warto wiedzieć o jego właściwościach?

0
565

Mydło to konieczny, podstawowy kosmetyk w każdym domu. Jest niezbędne do dbania o czystość, ale też urodę. Jednak często rezygnujemy ze zwykłego mydła na rzecz żeli czy pianek, które mają nieco łagodniejsze działanie niż klasyczne produkty. A gdyby tak sięgnąć po mydło, tylko zupełnie inne? Poznaj mydło marokańskie i dowiedz się, czemu warto używać właśnie jego.

Jak powstaje czarne mydło marokańskie?

Współcześnie produkowane czarne mydło marokańskie – sklep White Flower posiada je w swojej ofercie – jest wytwarzane zgodnie z najbardziej tradycyjnymi recepturami. Opiera się na wykorzystaniu zmiażdżonych oliwek, które tworzą bazę mydlaną. Nadają mu konsystencji, właściwości myjących, ale też pielęgnacyjnych. Oprócz tego do proponowanego w White Flower mydła marokańskiego dodaje się oleju z oliwek, a także soli z Morza Martwego, co jeszcze bardziej wzbogaca całą kompozycję w składniki prozdrowotne.

Jakie właściwości ma mydło marokańskie?

Czarne mydło z Maroka posiada szereg właściwości korzystnych dla skóry. Przede wszystkim zapewnia jej dogłębne oczyszczanie, co jest możliwe za sprawą jego lekko tłustej konsystencji. Składniki mydła dobrze komponują się z naturalną barierą lipidową skóry i wymywają z niej wszystkie zabrudzenia. Jednocześnie za sprawą swojej faktury, mydło może służyć jako delikatny peeling, który jeszcze pogłębia oczyszczanie cery.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że dzięki doskonałemu dopasowaniu do naturalnej bariery lipidowej, pomimo silnych właściwości oczyszczających, mydło marokańskie nie powoduje przesuszenia cery. Wręcz przeciwnie, oliwa z oliwek powoduje nawilżenie skóry i podtrzymuje jej barierę lipidową.

Jednocześnie mydło marokańskie bogate jest w składniki odżywcze, przede wszystkim w minerały, które dostarczane są w soli z Morza Martwego. W ten sposób mydło zapobiega powstawaniu niedoskonałości, redukuje już istniejące i kompleksowo wpływa na poprawę stanu skóry.

Do jakiego typu skóry będzie najlepsze mydło z Maroka?

Mydło z Maroka to tak naprawdę bardzo uniwersalny kosmetyk, który może być stosowany na każdy typ cery. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją szczególnie zyskujące dzięki niemu rodzaje skóry. Oczywiście, że istnieją!

Dlatego jeśli posiadasz skórę mieszaną, tłustą i problematyczną, ze skłonnością do powstawania zaskórników, jest ono szczególnie mocno dedykowane dla ciebie. Pomoże ci ją oczyścić i lekko złuszczyć, co zmniejszy ilość niedoskonałości, a jednocześnie nie spowoduje nadmiernego przesuszenia. Jeśli więc zdecydujesz się na jego używanie, możesz liczyć na unormowanie stanu swojej cery. Na pewno przyniesie ci to poprawę wyglądu i samopoczucia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here