Wyposażenie medyczne dla seniorów, które pomaga im w codziennym funkcjonowaniu

Seniorzy mają wiele szczególnych potrzeb, na które powinni zwracać baczną uwagę ich bliscy. Między innymi potrzebują dodatkowych sprzętów i akcesoriów, które pomagają im codziennym funkcjonowaniu i sprawiają, że mogą oni ponownie poczuć się swobodnie. Zobaczmy zatem, co będzie dla nich przydatne i jakie pomoce oferuje dedykowany im sklep.

Maty antypoślizgowe i uchwyty

Kąpiel dla wielu osób starszych to kłopotliwa codzienna czynność, bez której – z jednej strony – nie moga się obejść, a z drugiej obawiają się tego, jak przebiegnie. Śliska wanna lub brodzik mogą sprowadzić na seniora niebezpieczeństwo w postaci poślizgnięcia się i upadku, co mogłoby spowodować niebezpieczny uraz, na przykład złamanie ręki lub nogi.

Dlatego aby ułatwić osobom starszym korzystanie z łazienki, powinniśmy zainstalować w niej odpowiednie wyposażenie, które pomoże w utrzymaniu równowagi. Doskonałym pomysłem są uchwyty, które można zamontować przy wannie lub brodziku, a także maty antypoślizgowe, dzięki którym osoba starsza na pewno nie przewróci się i nie połamie.

W sklepie medycznym dla seniorów znajdziemy także inne propozycje akcesoriów łazienkowych, które mogą pomóc choremu czy starszemu członkowi rodziny w dbaniu o własną higienę. Są to między innymi siedziska do wanny i pod prysznic czy też nakładki pomagające w korzystaniu z toalety. Jednym z najbardziej użytecznych przedmiotów dla wielu osób może być podnośnik do wanny, który ułatwia wydostanie się z tego trudnego dla seniorów miejsca.

Stoliki terapeutyczne

Kolejnym przykładem funkcjonalnego wyposażenia są stoliki terapeutyczne, które pomagają osobom starszym w prowadzeniu normalnego życia. Mogą być wyprofilowane w taki sposób, aby dało się je nałożyć na łóżko rehabilitacyjne lub też służą do dostawiania do fotela czy wózka inwalidzkiego.

Pierwszy typ stolika jest szczególnie dedykowany osobie leżącej, której ułatwi spożywanie posiłków albo wykonywanie innych, prostych czynności. Jeśli chory lub starszy członek rodziny nie może samodzielnie o siebie zadbać, również jego bliscy i opiekunowie skorzystają z takiego stolika, który pomoże im w karmieniu.

Z kolei stoliki rehabilitacyjne dostawiane do foteli i wózków inwalidzkich są pomocne, jeśli osoba starsza ma możliwość samodzielnego siedzenia i chciałaby wciąż zajmować się ulubionymi czynnościami. Może na przykład pomóc podczas czytania książki czy gazety albo zachęcić wiekową osobę do innych aktywności, pobudzających mózg i ciało. Stolik tego typu jest wygodny, lekki i bardzo stabilny, dzięki czemu jest w pełni mobilny i będzie można na nim umieścić różne akcesoria bez najmniejszych obaw o ich przypadkowe zniszczenie.

Sklep medyczny dla seniorów – wszystko czego potrzebujesz dla swoich bliskich w podeszłym wieku

Poszukujesz tych lub innych sprzętów dla osób starszych? Jeśli tak, almach.pl – sklep medyczny dla seniorów wspomoże cię w ich znalezieniu. Będziesz mógł zapewnić im w ten sposób najlepsze warunki życia i wspomożesz ich rehabilitację, co na pewno zostanie odebrane z ogromną radością. Zajrzyj do tego sklepu i przekonaj się, jak jeszcze możesz ułatwić codzienne zadania swoim bliskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here