Farbowanie włosów

Farbowanie włosów jest to zabieg, który powszechnie jest wykonywany przez większość kobiet. Na początku po wyjściu z salonu fryzjerskiego efekt jest niesamowity, niestety z czasem staje się coraz mniej widoczny. Najlepiej by było w takiej sytuacji odwiedzać fryzjera co tydzień, żeby cieszyć się piękną fryzurą, ale czy to byłoby korzystne dla włosów?

Czy farbowanie niszczy włosy?

Poziom zniszczenia włosów po farbowaniu, jest uzależniony od kilku czynników. Mimo, że na rynku produkty fryzjerskie, posiadają coraz lepsze składy, nadal nie są całkowicie pozbawione szkodliwych substancji. Produkty, które służą do koloryzacji półtrwałej, posiadają mniejsze stężenie składników koloryzujących, przez co są łagodniejsze dla włosów. Kolejna istotna sprawa to kolor, który chcemy uzyskać. Im bardziej rozjaśniamy włosy, tym są one bardziej zniszczone. Włosy, które regularnie są farbowane tracą swoje nawilżenie, stają się kruche, łamliwe, matowe.

Przeczytaj też: http://zapasczasu.pl/henna-na-wlosy-czy-jest-lepsza-od-tradycyjnej-farby/

Jak bezpiecznie farbować włosy?

Podczas farbowania włosów, powinniśmy zadbać o odpowiednią ochronę skóry głowy. Ponieważ dochodzi wtedy do osłabienia bariery hydrolipidowej skory głowy oraz zmiany jej pH. W wyniku tego może pojawić się podrażnienie i przesuszenie. Obecnie powszechnie są stosowane blokery skóry głowy, są to preparaty profesjonalne, które sprawiają że dochodzi do obkurczenia skóry przed koloryzacją, w taki sposób żeby była w jak najmniejszym stopniu podatna na szkodliwe substancje, znajdujące się w farbie.

Jak często farbować włosy?

Częstotliwość farbowania włosów, zależy w dużej mierze od rodzaju włosów, ich tempa wzrostu oraz od metody koloryzacji. Włosy na głowie z reguły rosną 1 centymetr na miesiąc, jeżeli przeszliśmy dość sporą przemianę koloru, nawet niewielki odrost może nam już przeszkadzać. Jeżeli wykonałyśmy zabieg ombre, refleksy lub sombre spokojnie możemy pozwolić sobie na dłuższe odstępy, pomiędzy wizytami w salonie fryzjerskim.

Bezpieczne farbowanie włosów powinno się odbywać najlepiej w odstępach 4-8 tygodniowych. Oczywiście ogromne znaczenie tutaj ma również kondycja włosów.

Źródło: https://modanatak.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here