Fotochromy

Okulary fotochromowe często bywają nazywane inteligentnymi okularami. Nic w tym dziwnego – fotochromowe soczewki przeobrażają klasyczne okulary korekcyjne w akcesorium błyskawicznie dostosowujące się do zmiennych warunków oświetleniowych. Szkła fotochromowe gwarantują ostre widzenie w pomieszczeniu, a gdy tylko przestąpisz próg budynku i znajdziesz się na zewnątrz, automatycznie przyciemnią się, by chronić Twoje oczy przed nadmiarem światła i promieniami UV.

Technologia, która zmienia soczewki fotochromowe do okularów w obiekt pożądania

Fotochromowe soczewki okularowe mogą zaoferować Ci swoją czujną ochronę przed słońcem dzięki temu, że konstruktorzy soczewek do okularów, postanowili wykorzystać znane w świecie nauki zjawisko fotochromii w celu udoskonalenia swoich wyrobów. Fotochromia polega na zmianie barwy niektórych substancji pod wpływem naświetlania. Wykorzystana w optyce okularowej umożliwia zmianę zabarwienia szkieł okularowych, na które działa promieniowanie UV. Okularowe soczewki fotochromowe pod wpływem światła przyciemniają się i przejmują zadania okularów przeciwsłonecznych, a gdy działanie promieni UV na fotochromowe soczewki ustaje, np. wchodzimy do pomieszczenia, szkła okularowe rozjaśniają się i odzyskują przejrzystość. Warto jednak podkreślić, że nie wszystkie soczewki fotochromowe zmieniają swoją barwę w takim samym tempie i w wystarczającym stopniu. Niektóre nie radzą sobie też z przemianą w bardzo wysokich temperaturach czy we wnętrzu samochodu, gdzie szyby zatrzymują promienie UV. Dzięki najnowszym technologiom udało się już jednak stworzyć w pełni niezawodne fotochromy, które w mgnieniu oka rozjaśniają się i przyciemniają się do poziomu szkieł przeciwsłonecznych, gwarantując kompleksową ochronę oczu w każdej, nawet niespodziewanej sytuacji.

Okulary fotochromowe – jakie wybrać, by odczuć istotną zmianę w komforcie widzenia?

Soczewki fotochromowe to genialne rozwiązanie dla wszystkich, bo przecież wszyscy stale się przemieszczamy i nie zawsze mamy czas, by szybko i dobrze przygotować się na warunki panujące w plenerze. Fotochromowe okulary mogą być też niezwykle pomocne podczas jazdy samochodem i wszelkich zajęć na świeżym powietrzu, zwłaszcza gdy mamy oczy wrażliwe na światło.. Wybierając fotochromowe soczewki do okularów, trzeba ocenić przede wszystkim ich właściwości: trwałość, czas i stopień adaptacji, poziom ochrony UV. Prawdziwym rarytasem w tej kategorii szkieł okularowych są fotochromowe soczewki okularowe zaprojektowane przez Seiko, twórcę najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań optycznych. Fotochromowe soczewki Seiko Sensity 2 i Sensity Dark zaciemniają się bez względu na temperaturę czy miejsce, np. wnętrze samochodu, w jedyne 30 sekund, a powrót do pełnej przejrzystości zajmuje im ledwie minutę. Fotochromowe soczewki okularowe Seiko wyróżniają sie także swoimi walorami estetycznymi i funkcjonalnymi. Soczewki Seiko Sensity 2 i Sensity Dark to trzy warianty stylowych fotochromów w modnych kolorach, które oferują maksymalną ochronę oczu przed słońcem oraz dodatkowo podnoszą kontrast widzenia i poprawiają percepcję barw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here