Hipnoterapia

Brak pewności siebie, lęk, niepokój – to tylko niektóre z trudności, z którymi większość z nas zmaga się na co dzień. Niestety potrafią one wyraźnie obniżyć komfort życia. Warto więc zadbać o siebie i swoją psychikę. Jeśli nie jesteśmy w stanie zrobić tego samodzielnie, warto udać się do specjalisty. Nowoczesne formy leczenia uwzględniają nie tylko psychoterapię, ale też hipnozę. Co musisz wiedzieć o tej mniej konwencjonalnej metodzie leczenia?

Na czym polega hipnoterapia?

O hipnozie na pewno słyszał każdy z nas. Niestety w mediach znajdziemy wiele mitów na jej temat. Niektórzy mogą ją kojarzyć ze stanem transu, w który wprowadza się widzów podczas różnego rodzaju pokazów magicznych. Ludzie wykonują wtedy nietypowe czynności, które nakazuje im zrobić showman. Na szczęście hipnoterapia nie ma z tym nic wspólnego. Co prawda hipnoterapeuta wprowadza pacjenta w trans, ale robi to tylko po to, by otworzyć jego umysł i pomóc mu przejść przez swoje traumy i zrozumieć schematy zachowań. Na tym zresztą polega hipnoza regresyjna. Pacjent przechodzi przez sytuacje ze swojego dzieciństwa, ale tym razem towarzyszy mu hipnoterapeuta, który pomaga mu przez to przejść. Dzięki temu można wyzbyć się pewnych wzorców i przepracować swoje problemy.

Hipnoterapia – opinie pacjentów

Chociaż hipnoterapia może pomóc w przypadku wielu dolegliwości i zaburzeń natury psychologicznej, na jej temat wciąż panuje wiele negatywnych opinii. Najlepiej więc samemu sprawdzić i przekonać się, czy taka forma terapii nam odpowiada. Wpisując w wyszukiwarkę frazy typu ,,hipnoterapia opinie”, można też sprawdzić, co na jej temat mówią inni pacjenci. Opinie o hipnoterapii dostępne są na stronach takich jak https://maksymkomar.com/opinie/. Warto zapoznać się nie tylko z komentarzami na temat danego hipnoterapeuty, ale też sprawdzić, jaką metodą się posługuje. Najlepiej zdecydować się na usługi takiego specjalisty, który dopasowuje swoje metody indywidualnie do pacjenta. Takie podejście ma większą szansę na sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here