Jak ćwiczyć, by uzyskać płaski brzuch?

Hula hop to przyrząd, który kojarzony jest najczęściej z dziecięcymi zabawami. Prawdopodobnie posługiwałaś się nim chociażby w czasach przedszkolnych. To zabawka uwielbiana przez maluchy, dlatego też w ośrodkach zajmujących się ich wychowywaniem po prostu nie może jej zabraknąć. Najprawdopodobniej jednak, gdy robiłaś się coraz starsza, zapominałaś o korzyściach płynących z korzystania z tego sprzętu. Sądzisz, że jest to typowa zabawka dziecięca, która być może sprawiłaby dużo frajdy twojej córce, ale tobie samej niczego by nie zapewniła. Raczej nie masz jej w swoim domu. Raczej nie myślałaś o tym, by ją sobie w ostatnim czasie kupić i zacząć jej używać. A jednak hula hop na odchudzanie sprawdza się znakomicie. Coraz częściej właśnie ten prosty sprzęt pojawia się nawet w siłowniach i klubach fitness. Bez trudu go kupisz i dzięki niemu zaczniesz pracować nad swoją nową figurą. Zrób to koniecznie – zwłaszcza jeśli kręcenie hula hopem w dawnych czasach sprawiało ci dużą przyjemność i sądzisz, że teraz może być podobnie.

Istnieją różne rodzaje tego przyrządu. Najpopularniejsze są hula hopy klasyczne, typowo dziecięce, ważące mniej niż jeden kilogram. Tak naprawdę to zwyczajne zabawki, z pomocą których raczej nie uda ci się wyrzeźbić mocnych mięśni czy wyszczuplić swojej talii bądź zrzucić boczków. Jeżeli chcesz zatem z pomocą tego sprzętu popracować nad swoją nową i ulepszoną figurą, zainwestuj w takie urządzenie, które na to wszystko ci pozwoli. Nie pożyczaj hula hopa od swojej córki czy syna. Nie kupuj go w sklepach z asortymentem dziecięcym na działach ze zwykłymi zabawkami. Najlepiej udaj się po nie do typowego marketu sportowego, w którym kupowałaś do tej pory ubrania do ćwiczeń, hantle lub bardziej profesjonalne sprzęty do ćwiczeń. Twoje hula hop na odchudzanie powinno być nieco cięższe od tego zwyczajnego. Jeżeli jednak nie będziesz potrafiła go znaleźć, zawsze możesz sięgnąć po sprzęt składający się z kilku pustych rurek, które można spokojnie od siebie odczepić. Początkowo korzystaj z nich w ich pierwotnej wersji, następnie wypełniając te rurki piasek bądź nawet małymi kamyczkami. Dzięki temu zapewnisz sobie dodatkowe obciążenie. A to ono najkorzystniej wpłynie na twoją sylwetkę.

W sklepach z asortymentem sportowym możesz również natknąć się na specjalistyczny hula hop z wypustkami. Jest on nieco droższy od swojej klasycznej i standardowej wersji, jednakże różnica wynosząca kilka złotych nie powinna być dla ciebie większym problemem. Czy jednak inwestycja w taki sprzęt jakkolwiek ci się opłaci? To zależy. Przez niektórych taki hula hop uznawany jest za najlepszy przyrząd do wypracowania sobie szczupłej talii i usunięcia fałdek tłuszczu oraz boczków. Zakochały się w nim przede wszystkim kobiety, które marzą o figurze idealnej klepsydry i bezustannie do niej dążą. Sama najprawdopodobniej też chciałabyś ją osiągnąć i przez to możesz dać się skusić na hula hop z dodatkowymi wypustkami. Na powierzchni jego obręczy znajdziesz dodatkowe kulki, które zapewnią twojemu ciału mocny masaż. Jeżeli po raz pierwszy sięgniesz po tego rodzaju sprzęt, możesz odczuć nawet pewne dolegliwości bólowe. Wypustki zaczną silnie oddziaływać na twoje ciało. Uznasz wtedy, że sprzęt działa świetnie i będziesz zmuszać się do korzystania z niego, mimo odczuwania coraz silniejszego bólu. Na twoim ciele zaczną się pojawiać siniaki i mniejsze krwiaki. Niektóre kobiety sądzą, że z czasem one znikają, gdyż ciało przyzwyczaja się do nowej formy aktywności, ale jednak takim hula hopem możesz sobie poważnie zaszkodzić. Jeżeli więc chcesz ćwiczyć w sposób zupełnie bezpieczny, sięgnij lepiej po klasyczną wersję tego przyrządu. Dodatkowe wypustki nie są ci do niczego potrzebne. One jedynie zaszkodzą twojemu ciału i sprawią, że choć schudniesz, nie będziesz wcale prezentować się lepiej.

A jak korzystać z hula hop na odchudzanie? Przede wszystkim ćwicz regularnie. Postanów sobie, że będziesz wykonywać swoje treningi przynajmniej trzy razy w tygodniu i rzetelnie trzymaj się swojego planu. Choćbyś nawet w jakimś dniu cierpiała na spory brak energii, wyciągnij swoje hula hop z szafy i postaraj się nim pokręcić przynajmniej przez jakieś pół godziny. Stopniowo możesz oczywiście wydłużać czas trwania aktywności. Gdy półgodzinne kręcenie przestanie być dla ciebie jakkolwiek męczące i wyczerpujące, przedłuż swój trening do godziny. Pamiętaj też, aby kręcić takim kółkiem w obie strony. Opanuj prawidłową technikę ruchu i naucz się ruszać swoimi biodrami tak, by przez cały czas mogły one silnie pracować. Hula hop na odchudzanie możesz wykorzystać nawet podczas wieczornych seansów filmowych. Gdy będziesz chciała obejrzeć kolejny odcinek telewizyjnego show lub ulubionego serialu, od razu przywdziej na siebie strój sportowy i weź do ręki sportowe kółko. Kręć nim i ciesz się tym, że w prosty i bardzo przyjemny sposób dbasz o swoją sylwetkę. Dzięki takim regularnym treningom na pewno szybko dostrzeżesz pierwsze zmiany w swoim ciele – wyszczupleniu ulegnie przede wszystkim twoja talia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here