Jak szybko schudnąć?

Każdy z nas chciałby wyglądać szczupło i pięknie. Chyba wszyscy zgodzimy się z tym niezaprzeczalnym faktem, że szczupła, wysportowana sylwetka zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet jest niezwykle atrakcyjna. Ludzie potrafią wkładać niesamowicie duże ilości nie tylko wysiłku, ale też czasu i pieniędzy w przeróżne treningi, zajęcia fitness czy diety tylko (a może aż) po to, żeby móc pochwalić się ładnie wyrzeźbionym ciałem. Stety lub niestety, matka natura nie jest całkowicie sprawiedliwa w tej kwestii. Są mianowicie osoby, które z natury są szczupłe i nie muszą wiele robić w tej kwestii, by wyglądać ładnie. Wystarczy odrobina ćwiczeń siłowych, aby porządnie je wyrzeźbić, i nic więcej. Żadnych diet czy ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową. Z drugiej strony są też tacy ludzie, którzy nawet po zjedzeniu jednego, niewinnego kawałka pysznego sernika odczuwają jego skutki w boczkach czy na udach. Są to osoby, które mają genetyczną skłonność do tycia i muszą włożyć bardzo dużo wysiłku i wykazać się olbrzymią dawką samodyscypliny, żeby uzyskać efekt płaskiego brzucha czy szczupłych ud. Musimy oczywiście wspomnieć również o tych, którzy ze względu na różne choroby czy zażywane leki nie mogą zrzucić tkanki tłuszczowej. W takim przypadku jednak proponujemy udać się do lekarza zamiast katować się głodówkami czy dietami cud. Jeżeli mimo ograniczenia spożywanych kalorii i włączenia sporej dawki ruchu do codziennego życia nie możemy stracić ani grama z naszej wagi, to znak, że coś niedobrego dzieje się w organizmie i że powinniśmy zaczerpnąć porady lekarza. Są to jednak szczególne przypadki, którymi my nie będziemy się zajmować. Tematem niniejszego artykułu są bowiem sposoby na szybkie zrzucenie tkanki tłuszczowej, czyli naszą docelową grupą odbiorców są ci, którzy pomimo dobrego zdrowia nie są w stanie osiągnąć zamierzonego celu w kwestii wagi albo idzie im to niesamowicie opornie.
Na początku porozmawiajmy o tak zwanych dietach cud. Czy naprawdę są one tak cudowne, a kilogramy schodzą w dół jak za dotknięciem magiczną różdżką? Cóż, ku naszemu olbrzymiemu zdziwieniu, bardzo dużo osób na to pytanie odpowiada zdecydowanie twierdząco. Dziwi nas, że tak wiele osób wierzy we wszystko, co podają media. Nie powinniśmy przecież tak ślepo ufać. Z drugiej strony łatwo zrozumieć, że sfrustrowani i zdesperowani ludzie złapią się wszystkiego, nawet jeśli zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo naiwnie do tego podchodzą. Dlatego czujemy się zobligowani, by rozwiać wszelkie wątpliwości i dać stanowczą odpowiedź na to pytanie: nie, diety cud wcale nie są cudowne. Przeciwnie, mogą być one niesamowicie szkodliwe dla naszego zdrowia. Dzieje się tak, ponieważ często opierają się one na deficycie kalorycznym. O ile taki deficyt wcale nie jest zły sam w sobie, tak diety tego typu zakładają olbrzymi deficyt oraz w swoich planach ograniczają ilość witamin, minerałów czy makroelementów. Autorzy tych diet najwyraźniej nie zdają sobie sprawy z tego, że jeśli chcemy obcinać spożyte kalorie, powinniśmy to robić stopniowo. Pamiętajmy, że jeśli do tej pory spożywaliśmy na przykład trzy tysiące kalorii dziennie, nie możemy nagle zejść do tysiąca. Odbije się to negatywnie na naszym zdrowiu, samopoczuciu, a także może doprowadzić do efektu jo-jo, dzięki czemu nie tylko nie schudniemy, ale dodatkowo przybierzemy na wadze. Dlatego trzymajmy się zasady małych kroczków, żadnych gwałtownych i radykalnych zmian.
Kolejną kwestią, którą pragniemy poruszyć, są zioła, rośliny i suplementy, które wspomagają przemianę materii i pomagają szybciej schudnąć. Do nich zaliczyć można między innymi siemię lniane czy zielony młody jęczmień. Oczywiście, tak samo jak diety cud, te „rośliny cud” same w sobie nie zdziałają niczego dobrego, ale w połączeniu ze zdrowym trybem życia, ruchem i odpowiednią dietą mogą przyspieszyć proces zrzucania tkanki tłuszczowej. Ponadto, jak dowodzą ostatnio przeprowadzone badania, morwa biała na odchudzanie jest wręcz znakomita. Roślina ta popularna wśród diabetyków jest niezwykle pomocna nie tylko w leczeniu cukrzycy, ale także w procesie odchudzania. Zawiera ona mnóstwo związków dobrych dla naszego organizmu, które nie tylko podkręcą metabolizm, ale także poprawią nasze zdrowie i ogólne samopoczucie.
Następnym i prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem składającym się na zrzucenie zbędnych kilogramów jest ruch, duża ilość sportu i aktywny tryb życia. Oczywiście, możemy próbować schudnąć stosując jedynie diety i obcinając dzienne spożycie kalorii, ale to spowoduje jedynie lekki spadek wagi, a nie pięknie wyglądające ciało. Musimy zadbać o to, by mięśnie były w dobrej formie, ciało rozruszane i jędrne. Jeśli nie będziemy stosować żadnych ćwiczeń siłowych, nasze ciało nie będzie się zbyt dobrze prezentowało. Będzie zwiotczałe, obwisłe. Ponadto, ćwiczenia fizyczne znacząco podkręcają nasz metabolizm.
Podsumowując, powyższe rady to klucz do zrzucenia wagi. Wystarczy odrobina samodyscypliny, samozaparcia i olbrzymia ilość chęci, by wdrożyć te zasady w życie i cieszyć się pięknym, smukłym ciałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here