Jakie soczewki kontaktowe wybrać

Soczewki kontaktowe już od wielu lat stanowią korzystną alternatywę korekcji wzroku dla wszystkich osób, które nie przepadają za okularami, prowadzą aktywny tryb życia lub używają okularów i soczewek wymiennie, w zależności od sytuacji. Przymierzając się do wyboru sposobu korygowania wzroku, często zastanawiamy się, jakie soczewki należy wybrać. Pamiętajmy, że nasz wybór koniecznie musi być skonsultowany z lekarzem okulistą lub optometrystą, którzy dokonają analizy budowy oka i zdiagnozują, z jaką wadą wzroku mamy do czynienia.

Jakie są rodzaje soczewek kontaktowych?

Współczesne soczewki kontaktowe Acuvue wykonane są z delikatnego materiału, który łączy właściwości silikonu i hydrożelu. Doskonale dopasowują się dzięki temu do powierzchni oka, pozwalając skorygować skutecznie takie wady jak krótkowzroczność (powodująca problemy z widzeniem na dalszą odległość), nadwzroczność (powodująca problemy z postrzeganiem otoczenia z bliska), astygmatyzm (dający efekt rozmytego widzenia) czy pogarszające się wraz z wiekiem widzenie, czyli prezbiopię. Silikonowy hydrożel odznacza się ponadto świetną przepuszczalnością tlenu, zapewniając osobie noszącej soczewki kontaktowe dużo wyższy komfort przez cały dzień, niezależnie od warunków zewnętrznych, w jakich przebywa. Dlatego na wybór współczesnych soczewek kontaktowych mogą pozwolić sobie osoby w każdym wieku, pracujące w pomieszczeniach klimatyzowanych, aktywnie uprawiające sport czy spędzające dużo czasu przed ekranem komputera. Poznaj popularne fakty i mity o soczewkach na: https://www.acuvue.pl/fakty-i-mity-o-soczewkach

Jakie soczewki należy wybrać?

Wśród dostępnych w sprzedaży soczewek marki Acuvue można znaleźć zarówno modele soczewek jednodniowych, jak i dwutygodniowych, które gwarantują pełne bezpieczeństwo oczom i komfort używania ich w zróżnicowanych warunkach. Soczewki jednodniowe to rozwiązanie polecane osobom, które zakładają soczewki sporadycznie, idealne np. na trening sportowy, jak gry zespołowe czy pływanie. Po użyciu soczewek po prostu je wyrzucamy, a innego dnia korzystamy z kolejnej pary, nie martwiąc się o konieczność ich przechowywania czy czyszczenia.

Soczewki dwutygodniowe najczęściej wybierane są przez osoby, które mają już wprawę w ich właściwym zdejmowaniu i przechowywaniu w specjalnych opakowaniach z odpowiednim płynem czyszcząco-dezynfekującym.

Zarówno soczewki jednodniowe, jak i dwutygodniowe dostępne są dla osób, które chcą skorygować każdą wadę wzroku: krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm czy prezbiopię. Skonsultuj się z lekarzem okulistą lub optometrystą, aby dobrać odpowiednio ich wartości i ciesz się życiem bez ograniczeń!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here