Kilka prostych zasad.

Nie jedna z nas chciałaby mieć nienaganną sylwetkę, szczupłą talię, jędrny, uniesiony tyłek, sprężystą skórę. Niestety rzeczywistość jest ciężka i osiągnięcie wymarzonego ciała często jest drogą przez mękę. Odchudzanie nie jest proste, jest wiele „przepisów” na tą idealną sylwetkę, które nawzajem się wykluczają. I bądź tu człowieku mądry. Paradoksalnie z jednej strony media kreują właśnie obraz kobiety idealnej: wysportowanej, szczupłej, wiecznie młodej. A z drugiej strony dzisiejszy świat ma tak wiele do zaoferowania: jedzenie na wyciągnięcie ręki, dania fast – food, sklepy przepełnione towarami, pod którymi uginają się półki. No jednym słowem (a raczej zdaniem), nie jest łatwo. Dzisiejszy świat jest właśnie przepełniony paradoksami, trudno człowiekowi w tym natłoku informacji, znaleźć to, co jest dla niego właściwe. A przecież odchudzanie nie jest takie skomplikowane. Nie powiem, jest trudne, wymaga ciężkiej pracy i wysiłku, jednakże nie jest czymś, co mogą osiągnąć tylko nieliczni. Oczywiście na wstępie trzeba tylko sprecyzować pewien fakt. Fakt ten dotyczy naszej fizjonomii. Czasem chcemy wyglądać, jak sąsiadka z dołu bądź, jak pewna z gwiazd hollywood. I wszystko jest w porządku do momentu, w którym wszystko robimy racjonalnie i w granicach rozsądku. Bo przesadą jest marzyć o sylwetce takiej, jak jakaś pani, która ma np. 1,80 wzrostu, a my mamy ledwo 1,50. Nasza sylwetka w takim przypadku może być już zupełnie inna, możemy mieć mniejszą pupę, a np. obfitsze piersi. O ile można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, tak już nie zmienimy np. typu naszej figury. Także podstawową zasadą jest taka, że dążymy do celu, do schudnięcia, ale do realnego celu.
Odchudzanie to proces, wymagający czasu. Nie ma co się nastawiać, że w miesiąc schudniemy 10 kilogramów. Niby jest to możliwe, jednakże na pewno efekt nie będzie długotrwały. A przecież chodzi nam o to, by schudnąć na lata, a nie np. do lata. Aby schudnąć i cieszyć się już zawsze szczupłą sylwetką trzeba przestrzegać pewnych zasad. Przede wszystkim pierwszorzędnymi zasadami są zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Dopiero, jak będziemy spełniać te dwa warunki można szukać różnych sposobów na to np. co przyspiesza odchudzanie.
Czasem bywa niestety tak, że pomimo właśnie dobrej, zdrowej diety nasz organizm wzbrania się przed utratą kilogramów. Zazwyczaj dzieje się to wtedy, kiedy pozostaje nam do schudnięcia przysłowiowe ostatnie „5 kilogramów”. Najszybciej chudniemy i gubimy kilogramy, kiedy mamy ich dużą ilość, im jesteśmy szczuplejsi, tym jest trudniej. Dlatego właśnie w pewnym momencie warto sprawdzić, co przyspiesza odchudzanie i przetestować to na sobie. Niestety nadal wśród wielu osób, które się odchudzają krąży mit, że jedynie tabletki odchudzające mogą wspomóc nas przy odchudzaniu. I tu się mylą. Tabletki, jak dla mnie są całkowicie zbędne, chyba że są to typowe suplementy diety, dostępne w wiadomych źródłach i mogą to być np. chrom, magnez, wapń. Pamiętaj, że nie ma magicznej tabletki, która mogłaby „zrobić za nas całą robotę”. Nie ma co się oszukiwać i szukać drogi na skróty, gdyż takim działaniem można sobie tylko zaszkodzić. Jeśli chcesz przyspieszyć proces odchudzania musisz podkręcić swój metabolizm. Metabolizm, czyli przemiana materii, tempo w jakim zachodzą w naszym ciele pewne reakcje biochemiczne. Aby go przyspieszyć:
– jedz wszystko – nie wykluczamy pewnych grup produktów bez głębszych powodów typu np. nietolerancja (ale tylko po dokładnym zbadaniu tego). Nasz organizm potrzebuje wszystkich składników i dostarczymy ich tylko stosując zbilansowaną dietę. Podstawą jest wyliczenie swojego zapotrzebowania kalorycznego, które będzie uwzględniało m.in.naszą wagę, wiek, aktywność codzienną i treningową. Od tego co nam wyjdzie wystarczy, że odejmiemy około 200-400 kalorii na dzień. Wybieraj składniki, które są jak najmniej przetworzone, najlepiej z wiadomego, lokalnego pochodzenia. Jadłospis powinien zawierać dużo warzyw, kasz, owoców, zdrowych tłuszczów itp. Najgorsze, co możemy zrobić dla naszego metabolizmu jest rozpoczęcie stosowania długotrwałych diet typu 1000 kalorii. Są to diety, które nie tylko spowalniają proces odchudzania, ale i także wyniszczają nasz organizm. Zdrowa i zbilansowana dieta jest jedyną właściwą drogą, by stracić na stałe zbędne kilogramy.
– aktywność fizyczna – ruch i sport wspomagają odchudzanie, gdyż mi.in. podnoszą nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Poza tym ruch normalizuje poziom cukru we krwi. Warto wybrać taki rodzaj ruchu, który sprawi nam przyjemność i wykonywać go co najmniej 3 razy w tygodniu po około 30-40 minut.
– picie wody – woda nie ma kalorii i powinniśmy pić jej około 2 litry na dzień. Pozwala ona wypłukać zalegające toksyny, które mogą spowalniać metabolizm.
– przyprawy – imbir, chilli, pieprz, czosnek, majeranek są to przyprawy, które wspomagają trawienie.
Odchudzanie nie musi być żmudnym i niewykonalnym zadaniem. Wystarczy, że prawidłowo się do niego przygotujecie, a na pewno osiągniecie sukces i wymarzoną sylwetkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here