Spirulina na odchudzanie

Jeżeli w ostatnim czasie natrafiłeś w sklepie na produkt o nazwie „spirulina”, z którym nigdy wcześniej jeszcze się nie spotkałeś, być może ta dziwnie brzmiąca nazwa zachęciła cię do jego kupna. Zanim jednak zaczniesz ten artykuł stosować lub spróbujesz go zjeść, przekonaj się, czym on właściwie jest i jakie właściwości w sobie kryje. Spirulina to roślina bardzo wartościowa, dzięki której możesz nawet szybciej zrzucać swoje kilogramy. Spirulina na odchudzanie sprawdza się znakomicie, a dowodów potwierdzających tę tezę nie musisz daleko szukać. Znajdziesz je właśnie w tym tekście. Czytaj dalej i sam przekonaj się, jak bardzo wartościową roślinę udało ci się ostatnio odkryć.

Spirulina to roślina należąca do grupy alg morskich. Zaliczamy ją do sinic, które mimo iż w większości przypadków nie są do końca wartościowe, czasami bywają bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Spirulina jest tego najlepszym przykładem. Przez wielu uznawana jest za najbardziej wartościową algę morską na świecie. Spoglądając na jej skład, możesz odnaleźć w nim sporą ilość wartościowego białka. Jest to białko pochodzenia roślinnego – idealne dla weganów oraz wegetarianów. To ono w pewnym stopniu może pomóc ci na diecie. Białko nie jest bowiem w pełni przyswajalne przez twój organizm. Jedynie 70% pochodzących z niego kalorii przedostaje się do twojego ciała, a cała reszta jest po prostu wydalana. Możesz jeść go więcej, a i tak nie tyjesz – zadowalasz jedynie swoją psychikę, bo czujesz się bardziej najedzony i w pełni usatysfakcjonowany po całym posiłku. Oprócz białka spirulina zawiera w sobie witaminy dbające o twój wygląd zewnętrzny (głównie witaminy B i E), kwas foliowy, liczne substancje mineralne oraz beta-karoten, który zapewni ci przepiękny kolor skóry. Spirulina jest też jedynym na świecie naturalnym źródłem fitocyjaniny. To specjalny barwnik nadający jej przepięknego koloru – wykazuje się on działaniem oczyszczającym i może także przyspieszyć leczenie różnego rodzaju zapaleń.

Zazwyczaj spirulinę docenia się za jej właściwości oczyszczające. Dzięki niej będziesz mógł szybciej usuwać swoje toksyny i inne zanieczyszczenia, a także usprawnisz swój metabolizm. Proces trawienne zaczną zachodzić w twoim organizmie dużo szybciej. Wzmocnisz także swój układ odpornościowy i będziesz rzadziej chorować – nawet teraz, gdy co druga osoba kaszle lub kicha, a wirusy i bakterie rozmnażają się w zastraszającym tempie ze względu na nagłe i drastyczne zmiany temperatury powietrza. Poprzez zapewnione dodatkowe wsparcie dla układu immunologicznego spirulina może być również naturalnym lekiem chroniącym się przed chorobami nowotworowymi, potrafiącym zwalczyć również liczne wolne rodniki, przez które twoja skóra wygląda na szarą, zmęczoną i starą. Ta alga morska regeneruje niemalże wszystkie komórki występujące w twoim ciele. Naprawia te uszkodzone, a usuwa te, które nie nadają się już do użytku. Jedząc ją w miarę często, dostrzeżesz jeszcze jeden jej pozytywny efekt – unormuje ona poziom twojego cukru we krwi. Tuż po jej spożyciu możesz również dostrzec zmniejszony apetyt. Koniecznie sięgnij po nią w chwili, gdy twój brzuch zacznie wydawać dziwne dźwięki, a sam będziesz chciał spożyć czekoladę lub batonika. Spirulina najprawdopodobniej zahamuje twój apetyt lub przynajmniej delikatnie go obniży.

A czy taka spirulina na odchudzanie będzie dobrym wyborem dla każdego? Komu się ją poleca? Na pewno tym osobom, które przechodzą na redukcję – ludziom otyłym i cierpiącym na większą nadwagę. Tą wyjątkową algę morską możesz kupić pod postacią klasycznych kapsułek. Szukaj ich na działach z suplementami diety – najlepiej w sklepach z artykułami typowo sportowymi lub marketach ze zdrową żywnością. Możesz również sięgnąć po sproszkowaną wersję spiruliny, jeżeli masz zamiar uzupełniać nią pewne potrawy, słodkie dania czy koktajle lub inne napoje. Jedyną wadą tych wszystkich zdrowotnych i odchudzających produktów jest ich wysoka cena. Gdybyś bowiem chciał stosować spirulinę przez cały miesiąc (niezależnie od jej rodzaju), musiałbyś wydać ponad sto złotych. Nie zawsze jednak cena produktu powinna być dla ciebie najważniejszym kryterium wyboru. Zdrowie masz tylko jedno, a jeśli raz je stracisz, potem nie zdołasz go w pełni odzyskać. Wydając pieniądze na prozdrowotne artykuły, inwestujesz tylko i wyłącznie w samego siebie. Wydajesz te sto złotych na miesięczną kurację spiruliną i możesz bardzo szybko dostrzegać jej pierwsze pozytywne rezultaty. Skoro spirulina na odchudzanie sprawdza się tak fantastycznie, dzięki niej nie tylko zyskujesz wsparcie dla całego organizmu, ale jeszcze oprócz tego dbasz o swój wygląd zewnętrzny. Waga ma przecież na niego gigantyczny wpływ. Im lżejszy jesteś, tym lepiej się czujesz – zmieniają się proporcje twojej sylwetki, która staje się wtedy po prostu atrakcyjniejsza. Nie musisz już dłużej wstydzić się swojego ciała, bo czujesz się pięknie i chcesz, by cały świat mógł się o tym dowiedzieć. O zdrową i prawidłową wagę na pewno warto zawalczyć – chociażby z pomocą morskiej algi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here