jak utrwalić makijaż?

Większość kobiet marzy o tym, żeby wykonany przez nie makijaż niezależnie od pogody oraz intensywności dnia, trzymał się na twarzy bez zarzutu – żeby jego forma była niezmieniona. Zatem jak utrwalić makijaż, żeby wyglądał idealnie, a cera się nie świeciła? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się o wszystkich kluczowych zasadach!

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/utrwalenie-make-up/

Podstawa to nawilżenie cery!

Bez względu, czy wykonujemy makijaż dzienny, czy wieczorowy nasza skóra na twarzy, powinna być odpowiednio nawilżona. Tylko, gdy będzie gładka i ujednolicona, wykonany przez nas make-up będzie perfekcyjny. Jeżeli zabraknie nawilżenia, makijaż uwidoczni wszelkie niedoskonałości skóry, takie jak zmarszczki mimiczne, suche skórki, czy wypryski. Do tego będzie się ścierał zdecydowanie szybciej. W wyniku tego efekt będzie nieestetyczny. Pamiętajmy, żeby pod makijaż wybierać kremy nawilżające, ale lekkiej formuły. Tak by szybko się wchłaniały.

Mniej znaczy lepiej

Poziom krycia, który chcemy osiągnąć podczas wykonywania makijażu, zależy tylko od nas. To my musimy się zdecydować, czy wolimy naturalny look, czy makijaż zapewniający większe krycie. Obecnie bardzo popularną metodą jest stopniowanie krycia, dzięki możemy za pomocą jednego podkładu lekkie, lub mocniejsze krycie. Jest ono uzależnione od ilości warstw, które nałożymy na skórę. Podczas wykonywania makijażu w ten sposób pamiętajmy, że mniej znaczy więcej.

Pełen mat!

Nie ma co się oszukiwać, makijaż utrzymany w macie jest najbardziej trwały. Różnego rodzaju pudry matujące, należy nakładać zawsze wyłącznie na strefę T, ponieważ to tam zazwyczaj zwiększona jest ilość sebum, które jest wytwarzane przez gruczoły łojowe, znajdujące się na skórze twarzy. Stosowanie tego typu kosmetyku sprawi, że chociaż częściowo ilość sebum zostanie zablokowana. Poza tym, dzięki takiemu utrwaleniu makijażu, nie będzie się on tak łatwo ścierał. Oprócz pudru matującego, w ciągu dnia zbawienne działanie wykazują również bibułki matujące. Osoby z tłustą cera, powinny posiadać je zawsze przy sobie. Dzięki nim pozbędziemy się nadmiaru sebum, a nie uszkodzimy makijażu.

Zobacz też: http://zapasczasu.pl/hipercholesterolemia-jakie-sa-jej-przyczyny/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here