Zapach to odbicie charakteru

0
1165

Zapachy silnie oddziałują na zmysły, wywołują skojarzenia, stwarzają atmosferę, zapachową aurę, która wyprzedza widziany obraz. Dzięki temu damskie perfumy mają taką moc.

Każda nuta jest częścią zapachu i każda z nich zmienia głębię zapachową, sprawia, że ta zaczyna ciążyć w kierunku jakiegoś konkretnego klimatu. Perfumy są jednym ze składników, które tworzą naszą wizerunkową całość. Działając na zmysły osób, które znajdują się w naszym otoczeniu, jak i na nasze, poprawiając nam nastrój i sprawiając, że czujemy, że znajdujemy się w odpowiedniej skórze. Dlatego dobrze jest nie pachnieć byle jak, nie pachnieć zapachami, do których nie jesteśmy w pełni przekonani. To zapach roztacza nam niewidzialną chmurę, która daje nam psychiczny komfort.

Jak dobrać perfumy dla kobiety? Może być to zadziwiające, ale w zapachu powinien spełniać się charakter osoby, która go nosi. Perfumy damskie powinny być więc wzmocnieniem, przedłużeniem cech osobowości. Być może brzmi to dosyć poważnie i trudno w praktyce, jednak czym kierować się w doborze perfum, jeśli nie czuciem? To przecież gra zmysłów, gra odczuć. Jeśli mamy problem z intuicyjnym kierowaniem się w wybieraniu perfum, pomyślmy w pierwszej kolejności o charakterze osoby, która będzie je nosić. Jakie ma cechy? Czy jest łagodna, czy temperamentna? Żywiołowa, a może zmysłowa, albo wyciszona? Jakie lubi smaki, jakie doświadczenia sprawiają jej przyjemność, jak one pachną? Słodko, mają w sobie zapachową gorycz, a może intrygę?

Zabawa w porównywanie i przekładanie doświadczeń, wspomnień, cech na zapachy może być interesującym zabiegiem, a przy tym wartościową chwilą skupienia się nad kobietą, którą chcemy obdarować. Może być to czynnością skądinąd odkrywczą. Pewnym jest, że im mocniej spróbujemy się wczuć w tę konkretną osobę, tym bardziej prawdopodobne, że trafimy w jej gust. Każda kobieta lubi co innego i inne zapachy na nią działają. Ale kiedy już są w pełni utrafione, potrafią oddziaływać na zmysły bardzo intensywnie. Dlatego tak ważne jest dobre ich dobranie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here