listonosz

Z pewnością niejednokrotnie zastanawialiśmy się jaka forma zatrudnienia dla listonosza jest korzystniejsza. Czy zrobienie biznesu jako listonosz w ogóle jest możliwe? Jeżeli praca jako listonosz nas interesuje to powinniśmy szerzej zastanowić się nad formą samego zatrudnienia. Pracy możemy szukać głównie w Poczcie Polskiej. Tam musimy się udać chcąc wysłać pewne określone typy przesyłek. Czy istnieje możliwość prowadzenia takich usług na własny rachunek? Czy praca listonosza na własną rękę jest możliwa? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/forma-zatrudnienia-dla-listonosza-listonosz-na-etacie-lub-dzialalnosci/

Praca listonosza na etacie

Listonosz na etacie, tak jak wspomnieliśmy wcześniej najczęściej zatrudniony jest w Poczcie Polskiej na podstawie umowy o pracę. Jest to instytucja funkcjonująca jako urząd państwowy. Ma on podobne przyzwyczajenia oraz organizację. Będąc zatrudnionym w takim sposób zachowujemy wszystkie prawa emerytalne oraz ubezpieczeniowe. Wynika to oczywiście z umowy o pracę. 

Co 13 pensja jest odpowiednio większa, a nam jak i innym pracownikom przysługują bony towarowe, oraz inne profity. Choć praca listonosza w niektórych przypadkach może być ciężka i trwa dłużej niż 8 godzin w ciągu dnia, jest ona stosunkowo stabilna i łatwo ją dostać. Jako listonosz nie musimy mieć bowiem żadnego wykształcenia wyższego oraz przechodzić żadnych kursów na listonosza.

Praca listonosza na własny rachunek

Co prawda nie możemy założyć własnej firmy pocztowej, ale Możemy nawiązać współpracę z Pocztą Polską. Polega to na tym, że zakładamy w ramach własnej działalności gospodarczej punkt pocztowy. Jest to inaczej zwana agencja pocztowa. Utworzyć go możemy w siedzibie naszej firmy, w sklepie czy osobnym lokalu. 

Wówczas wykonujemy wszystkie usługi pocztowe w imieniu Poczty Polskiej, która wymaga od nas zarejestrowanej działalności, dysponowanie odpowiednim lokalem i wywiązanie się ze wszystkich obowiązków pocztowych. W zamian za współpracę firma oferuje nam szkolenia, dostęp do odpowiedniego oprogramowania, potrzebny sprzęt oraz wsparcie marketingowe. Wówczas podpisujemy z pocztą umowę cywilną, na mocy której ustalony jest zakres usług pocztowych oraz stawki, w ramach których Poczta Polska będzie się z nami rozliczać.

Zobacz też: http://zapasczasu.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-instruktor-nauki-jazdy-zarobki-instruktora-jazdy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here