Bezpieczne spalacze tłuszczu

Każdy, kto cierpi na nadmiar tłuszczu podskórnego i chce spalić znienawidzone kilogramy lub po prostu chce poprawić wygląd swoich mięśni, dzięki redukcji warstwy tłuszczu, przynajmniej raz pomyślał o zastosowaniu spalacza tłuszczu. Jednak z ogromnego asortymentu spalaczy tłuszczu oferowanego przez obecnych sprzedawców bardzo trudno jest wybrać odpowiedni dla siebie środek. Dlatego konieczne jest zrozumienie, czym są te spalacze tłuszczu i jak prawidłowo je stosować, aby uzyskać maksymalny efekt.

Spalacze tłuszczu – główne typy oraz ich właściwości

Spalacze tłuszczu to wyspecjalizowane suplementy, które mają na celu redukcję całkowitej zawartości tłuszczu w organizmie poprzez podwyższenie temperatury, zwiększenie metabolizmu, usuwanie nadmiaru płynów z organizmu, hamowanie apetytu oraz blokowanie syntezy tłuszczu. Wszystkie te efekty będą zależały od konkretnego rodzaju spalacza tłuszczu.

Termogeniczne spalacze tłuszczu to jedne z najpopularniejszych ich skład najczęściej wchodzą: kofeina, kwas hydroksycytrynowy, guarana, dodatkowo dodaje się zieloną herbatę, pieprz cayenne i inne dodatki ziołowe. Stanowczo nie zaleca się przyjmowania termogenicznych spalaczy tłuszczu osobom z zaburzeniami rytmu serca i innymi chorobami serca, a także nadciśnieniem tętniczym i chorobami tarczycy. Synefryna to składnik występujący w pomarańczach. Substancja doskonale radzi sobie z rozkładem kwasów tłuszczowych, zmniejsza apetyt i uruchamia procesy metaboliczne.

Lipotropy to spalacze tłuszczu

Ich działanie ma na celu zablokowanie produkcji tłuszczu przez wątrobę i rozpad istniejących złogów tłuszczowych. Lista lipotropów obejmuje:

 • Efedryna – substancja, której działanie ma na celu pobudzenie metabolizmu i zmniejszenie apetytu
 • Kofeina to substancja wytwarzana syntetycznie. Jest stymulantem psychomotorycznym, jego działanie ma na celu zmniejszenie apetytu i aktywną pracę układu nerwowego. Ale kiedy bierze się kofeinę, aktywność fizyczna spada
 • Bromelaina to ekstrakt z ananasa, który od dawna znany jest, jako skuteczny suplement spalający tłuszcz dla kobiet. Substancja nie powoduje skutków ubocznych, nie jest szkodliwa dla organizmu. Bromelaina przyspiesza metabolizm, pomaga przyswajać białka, rozkłada pokarm po spożyciu i usuwa tłuszcz z organizmu
 • Guarana – wytwarzana z naturalnej kofeiny. Charakteryzuje się długim okresem eliminacji z organizmu, co pozytywnie wpływa na poziom energii. Substancja stymuluje układ nerwowy, ale nie wywołuje jego nadmiernego pobudzenia
 • Suplementy diety spalające tłuszcz: tauryna i glicyna. Ich działanie opiera się na pobudzaniu produkcji żółci, która rozkłada tłuszcze na węglowodany, kwas i wodę, po czym są one szybko wydalane z organizmu.

Blokery tłuszczu

Tego typu spalacze tłuszczu można zaliczyć do tej samej grupy, gdyż zasada działania jest bardzo podobna. Ich istotą działania jest blokowanie enzymów trawiennych, jednocześnie zapobiegając ich trawieniu i dalszemu wchłanianiu do krwi. Ten rodzaj spalacza tłuszczu jest często stosowany w połączeniu z termogenikami i L-karnityną, aby uzyskać lepsze wyniki.

Anoretyki

Środki zmniejszające apetyt lub anoretyki, ich działanie polega na stłumieniu części mózgu odpowiedzialnej za uczucie głodu.Te produkty nie biorą udziału w procesie spalania tłuszczu, ale pomagają w utrzymaniu diety i rozwijaniu nawyku jedzenia mniejszych porcji. Ponadto mają również zdolność tłumienia apetytu i należy to wziąć pod uwagę przy zakupie.

Diuretyki

Ten rodzaj suplementu usuwa płyny z organizmu, co pozwala uzyskać dobre odciążenie mięśni i redukcję wagi, bardzo popularne w kulturystyce wyczynowej. Jednak nie każdy może je przyjmować bez konsultacji z lekarzem, ponieważ wraz z usuwaniem płynów z organizmu aktywnie usuwane są również potas i sód, a ponadto działanie diuretyków jest krótkie.

Jak przyjmować spalacze tłuszczu – ogólne wskazówki?

Do każdego typu spalacza tłuszczu producent dołącza szczegółową instrukcję użycia, która wskazuje, kiedy i ile należy przyjmować suplement. Ale są też ogólne wytyczne dotyczące używania wszystkich spalaczy tłuszczu, które obejmują:

 • Nie należy łączyć przyjmowania spalaczy tłuszczu tego samego typu, może to negatywnie wpłynąć na zdrowie i nie dać oczekiwanego efektu.
 • Dozwolone jest stosowanie kilku różnych rodzajów spalaczy tłuszczu, które mogą przynieść pewne korzyści. Przykładowo: połączenie termogeników z L-karnityną da najlepszy efekt w spalaniu tłuszczu, dodatkowo L-karnityna ochroni przed działaniem termogeników na układ sercowo-naczyniowy.
 • Przyjmując spalacz tłuszczu, aby uniknąć uzależnienia organizmu, co 2-4 tygodnie od przyjęcia należy robić 5-7 dniową przerwę.
 • Nie zaleca się przyjmowania spalaczy tłuszczu dłużej niż 3 miesiące.
 • Wraz ze spalaczami tłuszczu najlepiej zażywać kompleks witaminowo-mineralny.
 • Podczas przyjmowania spalaczy tłuszczu ważne jest, aby pić dużo płynów, ponieważ spalacze tłuszczu wydalają wodę z organizmu i może wystąpić odwodnienie.
 • Większość nowoczesnych spalaczy tłuszczu łączy większość mechanizmów działania, ponieważ większość składników jest synergiczna i w pełni kompatybilna.

I na koniec należy pamiętać o najważniejszej zasadzie w spalaniu tłuszczu, należy wydać więcej kalorii niż dostajemy, stąd wniosek, że bez odpowiedniej diety i aktywności fizycznej działanie wszystkich spalaczy tłuszczu nie będzie efektywne.

Spalacze tłuszczu w programach odchudzania dla kobiet spełniają następujące funkcje:

 • Przyspieszenie rozkładu tłuszczu w celu pokrycia kosztów energii
 • Normalizacja apetytu
 • Stabilizacja procesów metabolicznych i usuwanie płynów z organizmu.

Ważnym niuansem jest zastosowanie naturalnych spalaczy tłuszczu. Preparaty wykonane z naturalnych składników praktycznie nie mają skutków ubocznych i negatywnych konsekwencji. Nie ma odurzenia, to znaczy, że tłuszcz jest spalany celowo. Aby osiągnąć efekt równolegle z przyjmowaniem spalaczy tłuszczu, należy regularnie uprawiać sport, wybierając trening specjalnie dla utraty wagi. Należy pamiętać, że nie jest możliwe jednoczesne spalanie tłuszczu i budowanie masy mięśniowej.

Źródło: https://dietetyk.edu.pl/najlepsze-naturalne-spalacze-tluszczu-ranking/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here