Wtedy co jest to wykwalifikowany specjalista, który zajmuje się organizacją transportu towarów oraz usług z punktu a do punktu b, w taki sposób, żeby przechodził on sprawnie, szybko i najtaniej do osoby zlecającej taką usługę. Spedytor zajmuje się wypełnianie wszystkich dokumentów celnych, kiedy chodziło import oraz eksport towarów, dogaduje się z firmami transportowymi, zleca załadunek oraz rozładowuje towar odcinek negocjuje ceny i ładunki dowozu towarów lub usług na miejsce. Dobry spedytor w firmie transportowej jest to duży skarb. Jak dokładnie wygląda jego praca? Jak pracuje i czym się zajmuje? Jesteście ciekawi? Odpowiadamy!
Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-spedytora/
Praca spedytora – jaki musi być kandydat na to stanowisko?
Oprócz wykształcenia oraz wiedzy teoretycznej, potrzebować będziemy specjalnych cech osobowościowych oraz zdolności interpersonalnych. Ceniona jest również świetna organizacja pracy, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, wykazywanie się charyzmę oraz talentem negocjacyjnym.
Pracodawca zwraca również uwagę na cechy handlowca. Są to na przykład umiejętność targowania się, wyobraźnia przestrzenna oraz świetne myślenie analityczne i strategiczne. Dodatkowo bardzo dobrze ceni się odporność na stres. Jest to praca, której bardzo dużo się dzieje i łatwo o pomyłkę. Taka pomyłka z kolei może skutkować bardzo poważnymi stratami finansowymi dla firmy oraz nieprzyjemnościami z nich wynikających.
Obowiązki wynikające z pracy na stanowisku spedytora
Kiedy zajmujemy się tak zwaną spedycją właściwą, wówczas nasze obowiązki polegać będą na zarządzanie transportem i logistyką kropkę do nas będzie należała obsługa zleceniobiorców, pozyskiwanie klientów, a także przewoźników. Będziemy musieli monitorować przebieg wykonywania zleceń przez innych pracowników.
Na naszej głowie spoczywać będzie pilnowanie terminów realizowanych usług. Całość składa się na koordynowanie procesu transportowego oraz nadzór nad rentownością. Będziemy zajmować się również dokumentacją transportową, pilnowanie list oraz opisów, żeby były one kompletne. Uwagę zwracać będziemy również na typy przesyłek, ich cele oraz stopień ubezpieczenia.
Zobacz też: http://zapasczasu.pl/kontroler-jakosci-ile-zarabia/