Jak skutecznie się odchudzać

Zbliża się koniec roku i jest to czas, w którym będziemy zastanawiać się powoli nad tym, jakie postanowienia noworoczne sobie narzucić. Wiele osób decyduje się na to, by zrzucić nadprogramowe kilogramy i wyglądać schludniej. Obok braku picia alkoholu jest to chyba jedno z najczęstszych postanowień, jakie chcemy zrealizować, by zmienić swoje życie i żeby wyglądało ono trochę lepiej.

Sposobów na skuteczne odchudzanie jest całe mnóstwo i tak naprawdę tylko od nas zależy to, jak bardzo będziemy chcieć tego dokonać. Jeśli nasza mobilizacja jest na najwyższym poziomie i potrafimy się zebrać w sobie na okres kilku miesięcy, to sukces jest bliski i już po krótkim czasie od rozpoczęcia etapu odchudzania, zobaczymy pierwsze efekty naszej ciężkiej pracy.

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na to, by pozbyć się tłuszczu i wyglądać dużo lepiej w oczach innych, a także przed samym sobą, jest z pewnością bieganie. Jest to sport, na który może pozwolić sobie tak naprawdę każdy i nie trzeba wydać na całe oporządzenie wielu pieniędzy. Postaram się opisać dość szeroko moje przygotowanie do etapu biegania i jak ja zaczynałem przygodę z tym sportem. Nie było łatwo i początki jak praktycznie we wszystkim były bardzo ciężkie, a mnie czekało sporo wyrzeczeń.

Na początku, gdy zdecydowałem już, że trzeba zrzucić kilka kilogramów i zmienić coś w sobie, postanowiłem poczytać trochę o tym, jak zaczynali inni i jak radzili sobie oni z trudnym startem. Pierwszym i najważniejszym zakupem są buty dla biegacza. Są one tym samym, co narty dla skoczka narciarskiego i musimy pamiętać, że źle dobrane obuwie może spowodować, że zrobimy sobie mnóstwo krzywdy. Zamiast zrzucenia kilogramów i zmienienia swojego ciała na wysportowane, sprawimy sobie niemiły prezent w postaci zapalenia stawów i mięśni.

W internecie natrafimy na naprawdę ogromny wybór butów do biegania i każdy z nas znajdzie jakieś dla siebie. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, by obuwie nie było tylko i wyłącznie piękne i wpadające nam w oko, ale także praktycznie i żeby buty, które kupujemy miały bardzo dobre oceny. Najlepszymi markami, za którymi warto się z pewnością rozejrzeć, są New Balance, Reebok i Asics. Sam korzystam od wielu lat z dwóch pierwszych marek i jestem bardzo zadowolony. Buty tych marek kosztują w okolicach 200 złotych, ale przy odrobinie szczęścia i na ciekawej promocji, możemy je znaleźć nawet za 100 zł.

Warto więc rozglądać się w sklepach i zachować dużą koncentrację, bo czasem w bardzo łatwy sposób możemy przepłacić, a wystarczy trochę poczytać i poszperać w internecie, by nie nadziać się na minę i wybrać odpowiednie dla siebie buty. Muszą koniecznie posiadać amortyzującą uderzenie stopy o podłoże piankę aerodynamiczną, która daje naprawdę bardzo dużo i pozwoli na to, by nasze stawy po pierwszym miesiącu biegania nie były do wymiany, a służyły nam jeszcze przez długi czas. Na buty powinny zwracać szczególną uwagę osoby, które mają dużą nadwagą, gdyż wielki wysiłek fizyczny może być z początku szokiem dla organizmu i powinniśmy być mocno przezorni w każdym aspekcie.

Gdy zakupimy już nasze obuwie, powinniśmy zacząć bardzo powoli. Spacery a odchudzanie, to bardzo dobra myśl na początku, gdy będziemy rozpoczynać. Nasze tempo powinno przypominać właśnie w większym stopniu spacer, czy też marsz, a nie bieg. Dopiero po kilku razach, gdyż nasz organizm zaadoptuje się powoli do wysiłku i zauważy, że zmieniamy coś w sobie, zacznijmy przyśpieszać tempo i starać się je zmieniać. Sami poczujemy tak naprawdę kiedy jesteśmy gotowi musimy zapamiętać, że naszym najlepszym doradcą jest nasz organizm i tylko on powie nam, kiedy przerwać, a kiedy zwiększyć rytm biegu.

W bieganiu, spacerze, wysiłku fizycznym ważna jest także odzież ochronna. Zima wchodzi obecnie w swoją główną fazę i na dworze będzie coraz zimniej. Musimy pamiętać, że nasz organizm będzie wydzielał dużo potu i gdy do gry wejdzie wiatr, możemy się bardzo poważnie rozchorować. Z pomocą przychodzi nam więc odzież termalna, którą możemy dostać w wielu specjalistycznych sklepach dla sportowców, które bez problemu znajdziemy w galeriach handlowych i centrach miast.

Odzież termalna pomoże nam utrzymać dobrą temperaturę w organizmie i ciepło, jakie jest ważne podczas wysiłku. Jeśli nie jesteśmy bowiem dobrze rozgrzani, a nasze mięśnie i stawy są zastane, ponieważ prowadzimy siedzący tryb życia, możemy nabawić się wielu groźnych kontuzji. Ważne jest więc to, byśmy zakupili legginsy pod spodnie oraz termiczną koszulkę, które są bardzo cienkie, ale w świetny sposób utrzymują odpowiednią temperaturę naszego ciała.

Sam popełniałem na początku błąd i myślałem, że gdy założę na siebie mnóstwo warstw bluz, koszulek i innych ubrań, to będzie to wystarczająca ochrona. Niestety im więcej mamy na sobie ubrań, tym nasz organizm bardziej się dusi, przestaje oddychać, a my mocniej się pocimy. Idealne jest więc zastosowanie odzieży termicznej i zakładanie na siebie małej ilości ubrań. Ułatwi nam to także bieg, gdyż będziemy po prostu lżejsi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here