Tasiemiec na odchudzanie

Pragnienie zrzucenia zbędnych kilogramów potrafi być tak silne, że człowiek traci przez nie swój zdrowy rozsądek. Skoro dzięki nowej sylwetce ma odzyskać swoje szczęście i pewność siebie, jest w stanie naprawdę się poświęcić, aby to wszystko osiągnąć. Moda na stosowanie restrykcyjnych i rygorystycznych diet opanowała przede wszystkim same kobiety. To im od najmłodszych lat wbija się do głowy, że muszą być po prostu perfekcyjne, jeżeli chcą znaleźć sobie partnera i jeżeli chcą być atrakcyjne dla reszty społeczeństwa. O ile jednak nawet taka głodówka nie jest jeszcze czymś szczególnie szkodliwym dla organizmu, tak dieta tasiemcowa, zdobywająca coraz większą popularność, może zakończyć się nawet i śmiercią. Tasiemiec na odchudzanie zaczął być stosowany już w dawnych latach. Tabletki zawierające jego plemniki można kupić przez Internet i to w bardzo prosty sposób. Sprzedające je osoby reklamują swoje preparaty na ogólnodostępnych wirtualnych forach, do których może zajrzeć każdy – nawet dziecko czy nastolatka. A to właśnie osoby młode są najbardziej podatne na wpływ takich reklam. Nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo mogą sobie zaszkodzić, gdy rzeczywiście przyjmą tabletki zawierające larwy tasiemca. Sprzedawcy takich preparatów opisują je wyłącznie w samych superlatywach. Zachwalają swoje produkty i nieraz mówią nawet o tym, że sami chętnie je przyjmują i dzięki nim utrzymują swoją wagę na odpowiednim poziomie. Nikt nie chce mówić o katastroficznych skutkach ubocznych wynikających ze stosowania takich produktów. A są one naprawdę dramatyczne – potrafią nie tylko zaszkodzić zdrowiu, ale na tyle je zniszczyć, by doprowadzić człowieka do samej śmierci.

W jaki jednak sposób kobiety i dziewczyny zdobywają te tabletki z tasiemcem, skoro ich sprzedaż jest zakazana? Preparaty tego rodzaju nie są w Polsce legalne, zatem zarówno ich sprzedaż, jak i sam ich zakup może podchodzić pod poważne wykroczenie czy nawet przestępstwo. Jak jednak wiadomo, jeśli coś jest trudno dostępne, wystarczy poszukać tego w Internecie. Wirtualna sieć ma swoje dobre i złe oblicza. Z jednej strony pozwala nam na szybsze załatwianie wszelkiego rodzaju spraw i umożliwia robienie zakupów bez konieczności wychodzenia z domu. Z drugiej jednak strony nikt nie jest w stanie w pełni kontrolować tego, co dzieje się w wirtualnym świecie. Mimo iż nielegalnie działające strony internetowe są codziennie zamykane, trudno jest znaleźć je wszystkie. A na nich właśnie oraz na licznych forach internetowych sprzedawany jest tasiemiec na odchudzanie. Tabletki z tasiemcem pojawiają się również w ogłoszeniach publikowanych na internetowych aukcjach. Już niejedna kobieta dała się na nie skusić, a coraz częściej sięgają po nie także bardzo młode dziewczyny. Mimo iż takie preparaty wydają się być cudownym sposobem na odchudzanie, nie są wcale prostą metodą na pozbycie się zbędnych kilogramów. Tasiemiec rozwija się bowiem w ludzkim organizmie i zaczyna na nim żerować. Człowiek staje się dla niego źródłem pożywienia, dzięki czemu pasożyt ten może w krótkim czasie osiągnąć długość wynoszącą nawet kilkanaście metrów. Wbrew pozorom nie jest łatwo się go później pozbyć. Tasiemiec uzbrojony posiada na swoim ciele specjalne małe cążki, którymi może chwycić się jelit, przez co jego usunięcie stanie się niemalże niemożliwe.

A ile za tą „cudowną” kurację trzeba by było zapłacić? Ile kosztuje tasiemiec na odchudzanie? Otóż preparaty zawierające główki małych tasiemców przeważnie kosztują kilka tysięcy złotych. W tej cenie można otrzymać opakowanie wypełnione kilkudziesięcioma tabletkami – czasem spożycie jednej kapsułki może bowiem nie wystarczyć i trzeba sięgnąć po kolejne porcje preparatu. Tańsze są oczywiście pojedyncze tabletki. Jeśli natomiast potencjalny nabywca takiego preparatu chciałby na nim trochę zaoszczędzić, mógłby poszukać go na aukcjach internetowych i tam potargować się o niższą cenę. Mimo iż dawniej tasiemce były chętnie kupowane, dziś ludzie sięgają po nie coraz rzadziej, dlatego też ich sprzedawcy muszą zachęcać do ich kupna w jakiś inny sposób. Często robią to poprzez obniżanie cen swoich produktów. Nietrudno jest zatem dostać je nawet za kilkaset złotych. Ale czy warto?

Grupę osób zainteresowanych tego rodzaju preparatami tworzą w głównej mierze młode dziewczyny. Nastolatki często poddają się obowiązującym w dzisiejszym świecie kanonom piękna. Podświadomie zaczynają uważać, że tylko w momencie, gdy osiągną idealną sylwetkę, będą czuć się szczęśliwe. Dla nich kwestie zdrowotne nie są jeszcze w ogóle ważne. W tak młodym wieku kompletnie się nimi nie przejmują, dlatego nawet gdyby ktoś powiedział im o tym, że tasiemiec na odchudzanie może zaszkodzić ich życiu, prawdopodobnie i tak by po niego sięgnęły. To na osobach dorosłych ciąży obowiązek uświadamiania nastolatków o szkodliwości odchudzających preparatów. Nawet w młodym wieku można odchudzać się mądrze i efektywnie, po prostu więcej się ruszając i zdrowiej się odżywiając. Taki tasiemiec nigdy nie będzie dobrym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here