Grejpfrut i jego właściwości

Odchudzanie – któż z nas nie próbował choć raz zrzucić kilku zbędnych kilogramów. Niestety prawda jest taka, że łatwiej powiedzieć niż zrobić. Pozbycie się nadwagi wcale nie jest takie łatwe jakby się mogło wydawać. Nie jest to proces szybki, a utrzymanie efektów na stałe wymaga wielu wyrzeczeń i nieustannej pracy. Początki są zawsze najtrudniejsze. Winę za niepowodzenie ponosi zazwyczaj brak odpowiedniej motywacji lub nagła jej utrata w sytuacji, gdy osiągane efekty są dalekie od naszych oczekiwań. Podejmijmy więc temat motywacja a odchudzanie i sprawdźmy, w jaki sposób możemy podnieść swoje morale i wytrwać w walce o lepszą i zdrowszą wersję siebie.

Nic i nikt tak nie motywuje, jak druga osoba. Właśnie dlatego znalezienie treningowego kumpla wśród znajomych to najlepsze co możesz zrobić. Znajdź kogoś, kto podobnie jak ty dąży do wypracowania smukłej sylwetki. Dzięki posiadaniu kogoś, kto będzie wspierał Cię w Twojej walce masz dużo większe szanse na osiągnięcie sukcesu. Jeśli dopadnie Cię chwila zwątpienia będziesz mieć zawsze z tyłu głowy myśl, że jeśli odpuścisz to zawiedziesz nie tylko siebie, ale także bliską Ci osobę. Ponadto poczujesz się niezręcznie, kiedy przyjdzie Ci do głowy myśl, by odpuścić kolejny trening. Stwórzcie zgrany team, a już nigdy więcej nie będziesz skazany na trening w samotności, a w chwilach zwątpienia otrzymasz tak potrzebnego motywacyjnego kopa.

Poza drugą osobą idealnym motywatorem jest także ulubiona muzyka. Skomponuj własną listę muzycznych utworów i poczuj siłę muzyki podczas następnego treningu. Odpowiednio dobrana muzyka jest w stanie sprawić, że na nowo nabierzesz mocy w chwili, gdy wydaje Ci się, że ją tracisz i już więcej nie jesteś w stanie z siebie wykrzesać. Nagraj ulubione kawałki i wrzuć na telefon czy odtwarzacz mp3. Dzięki temu będziesz mieć ulubioną muzykę zawsze pod ręką.

Jeśli nie udało Ci się znaleźć nikogo, kto chciałby trenować razem z Tobą to jeszcze nie wszystko stracone. Rozwiązaniem może być grupa wsparcia. Poszukaj tego typu formacji na Facebooku. W tego typu grupach możesz szukać nie tylko motywacji do działania, ale także wymieniać się swoimi doświadczeniami z innymi. Wspomóż innych dobrą radą i nawiąż nowe znajomości. Niewykluczone, że zaczniecie spotykać się na treningowe sesje poza światem wirtualnym. Tutaj także możesz znaleźć treningowego kumpla. Może się okazać, że sprawdzi się nawet lepiej niż Twoi dotychczasowi znajomi, bo łączy Was ten sam cel i ten sam poziom determinacji do działania.

Co, jeśli trenujesz i zdrowo się odżywiasz, a Twoje efekty są na tyle mierne, że odechciewa Ci się wszystkiego. W takim wypadku najlepszą motywacją do powrotu na dobrą drogę jest poznanie kogoś, kto osiągnął sukces i zapoznanie się z jego historią. Przejrzyj Instagrama czy Facebooka i poszukaj historii ludzi, którzy zrzucili zbędne kilogramy i pozbyli się otyłości czy nadwagi. Ludzie chętnie dzielą się swoimi sukcesami, ale także porażkami, z których będziesz mógł wyciągnąć wnioski. Nie ma nic lepszego niż zdjęcia przed i po na których widzimy realne efekty, które osiągnęła dana osoba. W końcu skoro ktoś dał radę zrzucić zbędne kilogramy to dlaczego i nam miałoby się nie udać. Zatem telefon w dłoń i czas na poszukiwania inspiracji w Internecie.

Skoro już jesteśmy przy inspirujących ludziach to, poza prawdziwymi historiami przemian, warto także śledzić konta trenerów i trenerek, którzy zbierają wokół siebie grupę ludzi, a następnie wspólnie się motywują. Zajrzyj na konta popularnych trenerek fitness, zapisz się do ich grupy i regularnie się w niej udzielaj. Nie bój się prosić o radę. Mów o swoich obawach i spadkach motywacji. Na pewno znajdziesz wiele osób, które z chęcią podniosą Twoje morale i zmotywują Cię do dalszego działania.

Może ciężko to uwierzyć, ale motywacja odgrywa kluczową rolę w procesie odchudzania. Co z tego, że chcemy zrzucić zbędne kilogramy, skoro nie mamy ochoty do działania. Samymi chęciami nic nie zdziałamy. Dlatego tak ważne jest by utrzymywać motywację na stałym poziomie i nie poddawać się od razu. W tym wypadku szybki efekt to zły efekt. W odchudzaniu chodzi o to, by pracować stale i małymi krokami dążyć do sukcesu. Nie martw się także, jeśli Twój poziom motywacji co jakiś czas będzie spadał, szczególnie jeśli nagle waga stanie i dalej nie będzie chciała spadać, a nawet wzrośnie. Jest to naturalna kolej rzeczy. Organizm musi się przyzwyczaić do zmiany tak jak i Ty. Właśnie dlatego nie należy się zniechęcać. Straciłeś motywację? Opuściłeś jeden trening lub zjadłeś coś, czego nie powinieneś? Nie załamuj się od razu i nie rezygnuj z dalszej pracy. Każdemu zdarzają się potknięcia, nawet najlepszym. Jeśli się potknąłeś to wstań, otrzep się, wyciągnij wnioski z popełnionych błędów i pracuj dalej. Pamiętaj, że każdy uczy się na błędach i nikt nie jest zmotywowany na 100% przez cały czas. Nawet najlepsi sportowcy mają czasem gorszy dzień, a więc dlaczego Ty miałbyś się z tego powodu zamartwiać. Czasem każdy z nas potrzebuje dnia wolnego, tyczy się to także odchudzania. Odpocznij, a następnego dnia wróć z podwójną motywacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here