Najbardziej chłonne pampersy dla dorosłych

0
512

Nietrzymanie moczu jest problemem, z którym spotykają się osoby po zabiegach, urazach, w wyniku przebytych chorób oraz czasu, wpływającego negatywnie na mięśnie, odpowiedzialne za prawidłową pracę w obrębie cewki moczowej. Wśród osób starszych, poruszających się samodzielnie oraz osób trwale unieruchomionych, które nie są w stanie samodzielnie korzystać z toalety produkty chłonne dla dorosłych są optymalnym rozwiązaniem. W szerokiej ofercie pampersów dla dorosłych znajdują się produkty w wielu rozmiarach oraz o zróżnicowanej budowie i poziomie chłonności.

Najbardziej chłonne pampersy dla dorosłych – jakie są ich rodzaje?

Produkty higieniczne chłonne, dedykowane dla osób dorosłych cechują się zróżnicowaniem form, związanym między innymi z zapotrzebowaniem na chłonność produktu. W ofercie producentów znajdują się:

  • wkładki urologiczne dla dorosłych,
  • majtki urologiczne jednorazowe,
  • pieluchomajtki dla dorosłych,
  • pieluchy anatomiczne i wkłady chłonne dla dorosłych.

Produkty różnią się poziomem chłonności oraz możliwością zastosowania. Dla osób dorosłych, poruszających się samodzielnie, które zmagają się z problemem niewielkiego nietrzymania moczu sprawdzają się majtki chłonne, które eliminują nieprzyjemny zapach oraz zapobiegają przeciekaniu bielizny w przypadku sporadycznie pojawiającego się nietrzymania moczu. Najbardziej chłonne pieluchomajtki dla dorosłych dedykowane są osobom leżącym, które wymagają stałej ochrony i zapobiegania wpływowi moczu na stan skóry.

Pieluchomajtki dla dorosłych czy pieluchy anatomiczne?

Pieluchomajtki dla dorosłych są produktami o średnim i wysokim poziomie chłonności, dedykowanymi osobom poruszającym się samodzielnie, unieruchomionym na wózkach inwalidzkich oraz osobom leżącym. Wygodne zakładanie pozwala na samodzielne stosowanie oraz minimalizację dyskomfortu podczas pomocy opiekuna. Najbardziej chłonne pampersy dla dorosłych posiadają chłonność na poziomie 2500 g i podobnie jak pieluchy anatomiczne dla dorosłych, pieluchomajtki sprawdzają się w codziennym użytkowaniu u osób, które nie korzystają z toalety. Pieluchy anatomiczne łatwiej założyć osobie całkowicie unieruchomionej, która nie wykonuje samodzielnie nawet ruchu zmiany pozycji ułożeniowej. Dużym zainteresowaniem cieszą się pieluchomajtki oraz anatomiczne pieluchy i wkłady o chłonności na poziomie 1400g. Stosuje się je u osób dorosłych, które z pomocą potrafią skorzystać z toalety.

Najbardziej chłonne pampersy dla dorosłych na noc – kiedy warto zastosować?

W nocy osoba leżąca może dłużej spać bez zmiany pozycji ułożeniowej oraz środków chłonnych, dlatego aby zapobiec przeciekaniu oraz eliminować styczność wilgoci ze skórą osoby leżącej warto zastosować produkty chłonne o maksymalnym poziomie wchłaniania wilgoci. Zarówno pieluchomajtki, jak i produkty anatomiczne oraz  regulowany, pasem biodrowym na https://chlonne24.pl można dopasować pod kątem rozmiaru, specyfiki, kształtu oraz sposobu przytrzymania. Istnieją produkty chłonne, dedykowane dla kobiet i dla mężczyzn. Efektowne, niezawodne środki chłonne dbają o zdrowie skóry, narażonej na kontakt z moczem. Wybierać zatem należy produkt, który dopasowany jest zarówno rozmiarem (według obwodu w pasie), ale i poziomem chłonności. Najbardziej chłonne pampersy dla dorosłych zakłada się osobom trwale unieruchomionym, które nie korzystają samodzielnie z łazienki. Jeśli pacjent potrafi z pomocą udać się do toalety warto zastosować środki o mniejszej chłonności, pozwalające wpasować się w jego potrzeby. Produkty chłonne w większości przypadków podlegają częściowej refundacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here