Prawidłowa dezynfekcja maseczek bawełnianych

Wciąż nie jesteś w stu procentach pewien, czy prawidłowo oczyszczasz swoją maseczkę do twarzy? W takim razie ten tekst rozwieje wszystkie twoje wątpliwości. Pokażemy w nim, jak prawidłowo dezynfekować najczęściej używane i kupowane maseczki z bawełny. Postępuj dokładnie tak, jak to zaznaczono poniżej. Dzięki tej instrukcji nareszcie nauczysz się poprawnie oczyszczać maseczki bawełniane wielorazowe i nie będziesz musiał co chwilę inwestować w nową osłonę do twarzy – tej bawełnianej, jeśli tylko o nią dbasz, możesz używać wielokrotnie.

Zanim przejdziesz do czyszczenia, dokładnie umyj ręce. Najlepiej by było, gdybyś zastosował na nich płyn wykonany na bazie alkoholu, który doskonale odkazi i zdezynfekuje skórę dłoni. Teraz delikatnie zdejmij maseczkę. Spróbuj to zrobić w taki sposób, aby jej zewnętrzna strona nie miała styczności z twoimi palcami. Złap ją za sznureczki i zsuń z twarzy, a następnie od razu umieść ją w pralce. Pamiętaj o tym, że maseczek nie wolno prać razem z innymi ubraniami. Aby więc nie marnować niepotrzebnie wody, możesz też wcześnie kupić specjalny foliowy woreczek i w nim prać maseczkę wraz z pozostałymi rzeczami, aby nie miała ona z nimi styczności. Dzięki takim woreczkom możesz też prać kilka maseczek jednocześnie. Ta metoda na pewno świetnie się u ciebie sprawdzi, jeżeli tylko masz dużą rodzinę albo mieszkasz z jakimiś współlokatorami.

Każda maseczka bawełniana wielorazowa wymaga dokładnego wyparzenia, gdyż tylko wysoka temperatura jest w stanie usunąć z jej powierzchni nagromadzone wirusy, bakterie i inne zanieczyszczenia. Ustaw więc pralkę na temperaturę wynoszącą przynajmniej 60 stopni. Maseczek nie musisz prać jakoś przesadnie długo. Włącz więc program czterdziestominutowy, który spokojnie poradzi sobie z ich oczyszczeniem. Gdy wszystkie maseczki zostaną już wyprane, rozłóż je na suszarce i poczekaj, aż samoistnie wyschną. Następnie możesz je jeszcze przeprasować na maksymalnej temperaturze żelazka, a także spryskać dodatkowo płynem do dezynfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here