Suplementy na wypadanie włosów

Wypadanie włosów to powszechny problem, znany kobietom i mężczyznom, szczególnie jednak uciążliwy dla przedstawicielek płci pięknej, gdyż gęste i mocne włosy to wielka ozdoba.

Kiedy problem ten się pojawia, jego przyczyn można upatrywać w bardzo różnych czynnikach, ale na pewno warto zawsze sięgnąć po dobry suplement diety na wypadanie włosów. Zapewni to bowiem dodatkowe wzmocnienie, nawet jeśli to nie uboga dieta jest przyczyną osłabienia pasm i cebulek. Zresztą problem z nią ma wiele osób, ponieważ nawet zrównoważone żywienie nie zawsze dostarcza wszystkich składników, jakich potrzebują włosy, w dodatku w optymalnych ilościach. Nic dziwnego, bowiem do tego, by włosy zdrowo rosły i nie wypadały, potrzeba mnóstwa składników, jak krzem, siarka, miedź, selen, cynk, żelazo czy biotyna, które nie zawsze w dużych dawkach znajdują się w spożywanych pokarmach.

Suplementy na włosy zawierają wiele z takich składników, w dużych dawkach, co pozwala w krótkim czasie uzupełnić deficyty ważnych składników. Jednak warto pamiętać, że jedno- czy dwuskładnikowe produkty mogą okazać się zbyt słabe i wówczas nawet ich wielomiesięczne stosowanie może nie przynieść większych rezultatów. Zatem jak wybrać suplementy na wypadanie i wzmocnienie włosów? Na pewno warto wybrać wieloskładnikowy preparat, a nie na przykład samą biotynę czy pokrzywę.

Jeśli zaś wypadanie jest wzmożone, warto pokusić się o wykonanie badania krwi z oznaczeniem poszczególnych witamin i minerałów. Na takie badania często kierują dermatolodzy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by w prywatnym laboratorium wykonać je na własną rękę. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ pozwala dowiedzieć się, jakich konkretnie substancji brakuje w organizmie. Kiedy nie ma się tej wiedzy, działa się na oślep, a to może nie tylko nie przynieść pożądanych skutków, ale wręcz zaszkodzić. Warto bowiem wiedzieć, że przedawkowanie poszczególnych składników może dać jeszcze gorsze skutki niż ich niedobór w organizmie. Przykładowo, nadmiar żelaza obciąża serce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here