Rowerek stacjonarny a odchudzanie

Jeśli chcesz schudnąć i zainteresowałaś się już rodzajami aktywności fizycznej, które mogłyby ci pomóc w paleniu zbędnych kilogramów, najprawdopodobniej wiesz teraz o tym, że najlepsze w twoim przypadku okażą się treningi aerobowe. Inaczej nazywa się je treningami cardio. Są one dość przyjemne i nie aż tak forsowne, ponieważ wykonujesz je przy umiarkowanym tętnie – jesteś w stanie spokojnie rozmawiać, dlatego możesz ćwiczyć razem ze swoim partnerem lub koleżanką, aby wzajemnie się wspierać i motywować do dalszego działania. Być może jednak nie masz ochoty na uprawianie joggingu. Bieganie kojarzy ci się ze znienawidzonym sportem z czasów szkolnych. Odwiecznie byłaś zmuszana przez swojego nauczyciela wychowania fizycznego do pokonywania różnorodnych dystansów, a jako że twoja kondycja nigdy nie była zbyt imponująca, uzyskiwałaś potem kiepskie oceny – a to skutecznie zniechęciło cię do tego całego joggingu. Bieganie możesz jednak zastąpić jazdą na rowerze. Teraz, gdy za oknem pogoda raczej nie dopisuje, przerzuć się na rowerek stacjonarny, na którym możesz wykonać trening o dowolnej porze roku i w zupełnie dowolnej chwili. Rowerek stacjonarny a odchudzanie – a jak to wszystko razem działa? Czy jazda na takim sprzęcie rzeczywiście pozwoli ci uzyskać sylwetkę, która do tej pory pozostawała wyłącznie w sferze twoich najskrytszych marzeń?

Rowerek stacjonarny bardzo szybko może stać się twoim ulubionym przyrządem do ćwiczeń. Zwłaszcza jeśli do tej pory nie byłaś zbyt wielką miłośniczką aktywności fizycznej, a każda twoja próba wykonywania regularnych treningów kończyła się na niczym. Do tej formy aktywności nie musisz się specjalnie przygotowywać. Nawet jeśli twoja kondycja jest w opłakanym stanie i z trudem przebiegłabyś chociażby te trzy kilometry, jazdę na stacjonarnym rowerku dostosujesz do swoich własnych możliwości fizycznych – początkowo będziesz po prostu jeździć w spokojnym tempie i przez krótszy czas, by stopniowo przedłużać czas trwania aktywności i jeździć coraz szybciej. Niezależnie od swojego wieku, możesz to zrobić. Nawet jeśli masz problemy ze sporą otyłością i musisz zgubić kilkadziesiąt kilogramów, jazda na rowerku nie będzie przesadnie obciążająca dla twoich stawów czy kręgosłupa. Zakochaj się w tej aktywności i sama przekonaj się, że jest to naprawdę wspaniały sposób ułatwiający odchudzanie. Dzięki niemu twoja waga będzie spadać w zachwycającym tempie.

Oczywiście aby ćwiczyć w taki sposób, musisz dysponować właściwym sprzętem. Jeżeli nie masz więc pieniędzy na to, by akurat w tej chwili, tuż przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, decydować się na kolejną inwestycję, zawsze możesz skorzystać ze sportowych urządzeń w większości klubów fitness. Rowerki stacjonarne są też stałym elementem wyposażenia wszystkich siłowni. Popatrz tylko, czy takie kluby nie występują w twojej okolicy. Poszukaj ich albo w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, albo w pobliżu miejsca, w którym się uczysz lub pracujesz. Jeżeli będziesz mieć łatwy dostęp do takiej siłowni, na pewno z większą chęcią zaczniesz na nią chodzić. Nie będziesz szukać żadnych wymówek do tego, by zrezygnować z kolejnego treningu. W przeciągu kilku minut dostaniesz się na swoją siłownię i zaczniesz trenować razem z innymi ludźmi. Być może to właśnie oni zachęcą cię i zmotywują do działania. Sam widok trenujących osób może zadziałać na ciebie bardzo motywująco.

Jeżeli jednak czujesz, że rowerek stacjonarny a odchudzanie to dla ciebie naprawdę doskonała metoda na spalenie całej zbędnej tkanki tłuszczowej, możesz sprawić sobie samej mały prezent i zainwestować w swój własny sprzęt do ćwiczeń. Rowerki stacjonarne należą na szczęście do tych najtańszych urządzeń cardio. Ich ceny są znacznie niższe od standardowych cen bieżni czy orbitreków. W sklepach typowo sportowych kupisz je już za niecały tysiąc złotych. Jeżeli jednak jesteś świetnym łowcą okazji i zawsze potrafisz upolować w marketach jakieś dodatkowe rabaty, zapłacisz za nie jeszcze mniej. Spróbuj też poszukać ich w sklepach internetowych. Sama porównaj sobie ceny produktów występujących w różnych miejscach, aby nie przepłacić. Kup jednak coś porządnego – coś, z czego będziesz mogła korzystać przynajmniej przez kilka najbliższych lat. Rowerek kosztujący niecałe sto złotych na pewno nie okaże się dobrym wyborem. Już po paru treningach zacznie szwankować, przez co będziesz musiała zrobić sobie przerwę od ćwiczeń.

Jazda na rowerku stacjonarnym potrafi być znacznie przyjemniejsza i ciekawsza od jazdy na zwykłym dwukołowym pojeździe. Swój sprzęt do ćwiczeń możesz bowiem ustawić w dowolnym miejscu. Najlepiej postaw go tuż przed telewizorem – zwłaszcza jeśli zazwyczaj wieczorami zajmujesz się oglądaniem ulubionych filmów i programów. Gdy tylko będzie zbliżać się godzina twoich późnych seansów, przebierz się w wygodny strój sportowy i usiądź na swoim rowerku. Gdy tylko wczujesz się w jakiś film lub serial, zapomnisz o całym wysiłku. Będziesz w stanie przejechać spokojnie kilkanaście kilometrów, postępując w ten sposób praktycznie codziennie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here