Zdrowe odchudzanie

Można powiedzieć, że każdy, zarówno kobiety jak i mężczyźni marzą o proporcjonalnej, szczupłej sylwetce. Niewiele osób zastanawia się jednak nad tym jakie skutki uboczne niesie za sobą trzymanie restrykcyjnej diety lub wykonywanie ćwiczeń pod siły własnego organizmu.
Od czego zacząć zdrowe odchudzanie? Przede wszystkim należy zrobić podstawowe badania krwi. Niestety w obecnych czasach ludzie cierpią na różne choroby, które związane są ze stresem, a tym samym ze spowolnieniem metabolizmu. Najczęstszym schorzeniem, które dotyka ludzi z nadwagą jest cukrzyca. Jest to sytuacja, w której trzeba bardzo zwracać uwagę na to co się spożywa, a jednocześnie trzeba przemyślanie dobierać ćwiczenia i inną aktywność fizyczną tak aby nie zrobić sobie większej krzywdy. Trzeba pamiętać, że nie ma złotego środka, a bardzo często reklamowane proszki na odchudzanie niewiele pomogą, no chyba, że będą to odżywki witaminowe- w proszku oczywiście!

Dieta jest podstawą

Kiedy już sprawdzimy co nam dolega i czy nie mamy żadnych chorób, które powodują spowolnienie metabolizmu lub nie powodują innych dolegliwości, które przeszkodzą w prowadzeniu zbilansowanej diety to można uznać, że warto rozpocząć przygodę, która będzie miała pozytywne skutki dla naszego organizmu. Jeśli dotyczy nas natomiast jakiś problem medyczny to należy udać się do lekarza dietetyka, który z pewnością rozpisze całkowicie plan posiłków i opowie o tym co i jak jeść, a czego powinno się unikać. Niestety w przypadku chorób tego typu należy zachować ostrożność. W innym wypadku można wyrządzić sobie krzywdę, która nie będzie widoczna natychmiast ale odezwie się za kilka lub nawet kilkanaście lat. Podstawą zdrowej, zbilansowanej diety dla osób bez problemów zdrowotnych są białka, węglowodany oraz tłuszcze – wszystko to rozłożone w odpowiedniej proporcji. Należy unikać smażonych potraw, a także tych wysoko przetworzonych. Trzeba też zapomnieć o istnieniu słodyczy, chipsów i fast foodów. Do każdego posiłku powinno się zjadać porcję warzyw i owoców ( tych mniej kalorycznych) aby organizm zyskał siły do działania. Nie warto przesadzać z węglowodanami na przykład z pieczywem, nie tylko z białym ale z każdym, a także z ziemniakami i makaronem chociaż nie trzeba ich wykluczać ze swojej diety.

Suplementy i proszki na odchudzanie

Popularnością cieszą się strony internetowe oraz blogi na których opisywane są cudowne działania suplementów diety lub nawet leków wspomagających odchudzanie. Należy zrezygnować z pomysłu przyjmowania jakichkolwiek suplementów w przypadku kiedy chorujemy oraz kiedy jesteśmy zdrowi ale nie wiemy skąd pochodzą leki lub suplementy. W ostatnim czasie zdarzyło się kilka przypadków uszkodzenia narządów wewnętrznych, a nawet śmierci po przyjęciu tabletek niewiadomego pochodzenia. Substancje te są bardzo niebezpieczne i mogą spowodować sytuacje, w której organizm się przegrzewa. Dochodzi do poniesienia temperatury ciała. W zamyśle ma to działać w taki sposób, że organizm oczyszcza się z toksyn i spala tłuszcz poprzez przyśpieszenie metabolizmu. W praktyce po prostu gotujemy swój organizm co może doprowadzić do tego, że nie będziemy potrafili zbić temperatury. Jeśli czujemy taką potrzebę to najlepiej jest skorzystać z dostępnych w aptekach ziół poprawiających metabolizm. Mogą być one dostępne także w wersji w tabletkach jeśli nie lubimy pić naparów. Dla osób wykonujących dużo ćwiczeń i innych aktywności w ciągu dnia dostępny jest szereg odżywek i suplementów dla osób zaawansowanych. Zdania na temat tego czy warto z nich korzystać są podzielone, najważniejsze jednak żeby były one bezpieczne dla naszego zdrowia i zakupione w sprawdzonym sklepie lub w aptece.

Ćwiczenia

Na rynku dostępne są nowocześnie wyposażone siłownie, w których można skorzystać z pomocy trenera personalnego. Bardzo często zdarza się, że usługa ta jest darmowa do wykupowanego pierwszy raz karnetu. Czasami trener personalny może również ułożyć dietę dla swojego podopiecznego co nie jest jednak zalecane przy problemach ze zdrowiem. Ćwiczyć można również w domu, w internecie znajdziemy wiele wskazówek jak to robić. Można dokupić potrzebny sprzęt do fitness lub ciężarki do ćwiczeń siłowych, nie trzeba więc iść na siłownie aby poczuć się jak na zajęciach prowadzonych przez profesjonalistę! Z czasem wszystko wyda się prostsze i bardziej przejrzyste. Ważna jest jakakolwiek aktywność w ciągu dnia. Będzie w porządku jeśli na początku zaczniesz od krótkich wieczornych spacerów lub wysiądziesz z autobusu przystanek wcześniej i drogę powrotną pokonasz pieszo. Ładną pogodę można spożytkować udając się na rower, a w zimie na basen. Z pewnością będzie to lepszy pomysł niż relaks na kanapie, a jeśli dołożyć do tego zdrową dietę to sukces mamy murowany.

Pomimo dążeń obecnego społeczeństwa do szczupłej i smukłej sylwetki należy przede wszystkim pamiętać, że zdrowe odżywianie to nie dieta ale styl życia. W innym wypadku kilogramy powrócą podwójnie, należy raz na zawsze zmienić swój sposób odżywiania, nawet jeśli zdarzy się, że zjemy ciastko!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here