Zioła na odchudzanie - jakie wybrać?

Dieta, w której ważną rolę odgrywają zioła, może przynieść skuteczne efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej oraz oczyszczenia organizmu. Zbilansowana dawka ziół umożliwia proces eliminacji toksyn z organizmu oraz zmniejszenie wagi. Jakie są zasady diety ziołowej i na czym ona polega?

Dieta ziołowa, której fundament stanowi mieszanka ziół na odchudzanie, oprócz widocznych efektów w postaci zmniejszenia wagi, wpływa również pozytywnie na inne funkcje organizmu. Chroni organizm przed wolnymi rodnikami, a także wzmacnia układ odpornościowy i niweluje stres. Sprzyjają temu zawarte w ziołach naturalne antyoksydanty, sole mineralne, a także witaminy.

W jaki sposób stosować dietę ziołową? Jeden ze sposobów wiąże się z piciem naparu w odstępie 2 lub 3 godzin. Taki wariant diety wiąże się także z ograniczeniem menu do warzyw i owoców. W ten sposób powinniśmy się odżywiać przez 3 dni. Druga droga diety zakłada stosowanie przez 30 dni ziołowego menu, które polega na codziennym piciu (rano i wieczorem) naparu z ziołowej mieszanki. Jeśli po 30 dniach będzie nam zależało na osiągnięciu bardziej spektakularnego efektu, bez uszczerbku na zdrowiu możemy taką dietę stosować jeszcze przez 2 kolejne miesiące.

Jakie zioła najlepiej wybrać do mieszanki? Warto postawić na rozmaite zioła, które nie tylko redukują tkankę tłuszczową i eliminują toksyny, ale również takie, które wpłyną pozytywnie na trawienie oraz uregulują apetyt. Jednym z bardziej popularnych ziół, które wpływają na szybsze spalanie zbędnych kilogramów, jest yerba mate. Te wysuszone zioła ostrokrzewu paragwajskiego ułatwiają zmniejszenie apetytu i zwiększają poczucia sytości. Przyspieszają również proces spalania materii.

Warto również wiedzieć, jakie niezwykłe właściwości kryje w sobie zielona herbata. Udowodniono, że ten rodzaj herbaty ułatwia przemianę materii i wspomaga gubienie zbędnych kilogramów. Oczywiście jej picie powinno się uzupełniać odpowiednimi ćwiczeniami, aby przyspieszyć pożądane efekty. Połączenie aktywności fizycznej z piciem zielonej herbaty może zwiększyć się nawet o 17 proc. niż udałoby się to bez regularnego picia zielonej herbaty!

Należy również pamiętać o czerwonej herbacie, która zawiera guaranę. To właśnie ten składnik jest jednym z większych źródeł naturalnej kofeiny – w guaranie jest jej więcej niż nawet w ziarnach kawowca. Warto wiedzieć, że obecna w guaranie kofeina nosi nazwę guaraniny, a jej zadanie w odchudzaniu sprowadza się w zasadzie do dwóch zadań: sprawia, że komórki tłuszczowe są szybciej spalane oraz zapobiega odkładaniu się dodatkowego, niepotrzebnego tłuszczu.

Oprócz picia ziółek na odchudzanie, można również skorzystać z gotowych tabletek czy suplementów diety. W sklepach dostępne są również rozmaite mieszanki, w których dobór ziół został na tyle zoptymalizowany, by zapewnić potrzebne organizmowi wsparcie. Ziółka nie rozwiążą co prawda kwestii otyłości, ale okażą się dobrym wsparciem podczas aktywności fizycznej i diety. Preparaty ziołowe, chociaż nie mogą być jedynym składnikiem diety, będą pomocne w całym procesie mającym na celu redukcję tkanki tłuszczowej.

Odpowiednio dobrana mieszanka ziół na odchudzanie oprócz oczyszczenia organizmu przyspiesza procesu spalania tkanki tłuszczowej, obniża cholesterol oraz redukuje tłuszcz osadzający się przy naczyniach krwionośnych. Dodatkowo, hamuje apetyt i działa moczopędnie. Oprócz tego, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie wątroby, zapobiega efektowi jojo oraz ułatwia zachodzenie odpowiednich procesów trawiennych.

Jaki zioła będą najlepsze, aby przyspieszyć proces trawienia? Wśród ziół odchudzających, oprócz zielonej i czerwonej herbaty, istnieją również takie, których działanie jest skoncentrowane na przemianie materii. Dzięki nim redukuje się poziom złego cholesterolu i reguluje poziom glukozy. Należą do nich szczególnie takie zioła jak: tymianek, rozmaryn, rumianek czy mięta pieprzowa. Dodatkowo warto również pamiętać o szałwii, fiołku trójbarwnym oraz melisie. Ponadto, istnieje również szereg ziół mających silną moc przeczyszczającą, jak aloes, dziurawiec czy łopian. To właśnie one bywają stosowane podczas walki z zaparciami. Ze względu na silne działanie należy jednak stosować je z rozwagą, nie przesadzać z częstotliwością zażywania.

Zastanawiając się nad odpowiednim doborem ziół na odchudzanie, warto także zastanowić się nad tymi, które są szczególnie odpowiedzialne za hamowanie apetytu. Dzięki występującym w nich substancjom zwiększają objętość treści wypełniającej żołądek. Należą do nich szczególnie: podbiał, siemię lniane, morwa biała oraz ziele bratka.

Czy mieszanka ziół na odchudzanie jest bezpieczna dla organizmu? Właściwości ziół wspomagają walkę z wieloma schorzeniami i problemami jak redukcji wagi. Warto jednak pamiętać, aby stosować je z umiarem. Zwiększenie ich przyjmowania najlepiej skonsultować z lekarzem, farmaceutą albo wykwalifikowanym zielarzem. Wskazane jest również zaopatrywanie się w zioła w specjalnych sklepach takich jak zielarnie stacjonarne bądź internetowe albo apteki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here