Alergia i domowe sposoby na nią
fot. Pixabay.com

Nie ma nic przyjemnego w nieustannie zatkanym nosie, łzawiących oczach, swędzącej skórze czy dusznościach. Wyjątkowo trudno taki stan znieść także dzieciom. Jak więc radzić sobie z reakcjami uczuleniowymi, gdy wystąpią u najmłodszych? Czy da się je złagodzić domowymi, naturalnymi sposobami. Wierzymy, że tak, dlatego też zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://spragnienilata.pl/co-na-alergie-dla-dzieci-domowe-sposoby/

Jakie reakcje alergiczne występują u dzieci najczęściej?

Najczęściej dzieci ulegają wpływom takich alergenów jak kurz, pyłki roślin, sierść zwierząt, ugryzienia i użądlenia owadów, produkty spożywcze jak orzechy, białko jajka kurzego itp., a także uczulać mogą je niektóre leki. W zależności od organizmu, objawy alergii mogą przejawiać się na różne sposoby. Często po kontakcie z alergenem skóra dziecka bywa zaczerwieniona, swędząca, łuszcząca się czy spuchnięta. Najczęściej pierwszym z takich objawów jest pokrzywka, która najpierw pojawia się w jednym miejscu, a później rozchodzi po całym ciele. Również układ oddechowy oraz zatoki mogą dawać objawy reakcji alergicznej. Wśród nich najczęściej występujące to kaszel, duszności, kichanie, zatkany nos, katar, łzawienie oczu.

Pamiętaj, że u dziecka, które rozwija ciężką reakcję alergiczną może dojść do wstrząsu anafilaktycznego. To reakcja, która może zagrażać życiu, w takiej sytuacji należy więc niezwłocznie udać się do szpitala lub wezwać pogotowie. Ciężka reakcja alergiczna może doprowadzić nawet do utraty przytomności i zatkania dróg oddechowych.

Domowe sposoby na alergię u dzieci

Aby dowiedzieć się, na co uczulone jest Twoje dziecko, lekarz skieruje was na wykonanie testów alergicznych. Gdy okaże się, że alergię powoduje sierść zwierząt, należy nie dopuszczać do bliskich kontaktów dziecka z psem czy kotem. Jeśli alergenem będzie dany produkt spożywczy, należy zupełnie wykluczyć go z diety. Lekarz z pewnością zaleci również leki, które pomogą w razie wystąpienia reakcji uczuleniowej.

Poza tym możesz sama wyposażyć się w kremy i balsamy antyhistaminowe, które pomogą w złagodzeniu objawów pokrzywki. Najlepsze są takie z wyciągu aloesu lub na bazie nagietka. Na złagodzenie pokrzywki wpłynie również zimny kompres z dodatkiem sody oczyszczonej rozpuszczonej wcześniej w sodzie. Łagodzące działanie będzie mieć również kąpiel w wodzie z dodatkiem płatków owsianych.

W objawach ze strony układu oddechowego pomogą natomiast inhalacje parą wodną. Można je przeprowadzać nad miską z gorącą wodą, można również użyć inhalatora.

Zobacz też: http://zapasczasu.pl/sposoby-na-szybkie-zrzucenie-wagi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here