Emolienty do twarzy dla dziecka

Skóra dziecka jest cieńsza niż skóra osoby dorosłej i brakuje jej naturalnej, skutecznej ochrony. Jest przez to wrażliwa i łatwo ulega podrażnieniom. Dowiedz się, jakich kosmetyków do makijażu dla noworodków należy unikać, a którym dzieciom ufać.

Jak dbać o skórę dziecka?

Natłuszczanie dobrze funkcjonującej skóry jest tak samo ważne jak odpowiednie nawilżenie. Właściwe natłuszczenie i nawilżenie skóry dziecka sprawia, że jest ona miękka, gładka, lepiej chroniona przed podrażnieniami, łuszczeniem, zaczerwienieniami oraz przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak brud, kurz, dym i alergeny. Kosmetyki zmiękczające dla zdrowej skóry: wrażliwej, delikatnej, suchej. Należy je stosować zgodnie z zaleceniami producenta, tak jak każdy produkt kosmetyczny. W przypadku skóry z egzemą i innymi schorzeniami należy stosować maści lub leki przepisane przez dermatologa, a następnie kosmetyki jako dodatkową formę leczenia po konsultacji z odpowiednim lekarzem.

Idealne kosmetyki dla dzieci – emolienty

Emolienty powinny być podstawą pierwszej codziennej pielęgnacji Twojego dziecka. Pamiętaj, że po urodzeniu skóra dziecka nie jest jeszcze w pełni rozwinięta i potrzebuje dodatkowej ochrony emolientami. Emolienty dla niemowląt gemini.pl/grupa-produktow/emolienty tworzą na skórze barierę ochronną, zapobiegają utracie wilgoci, uzupełniają poziom lipidów, łagodzą swędzenie i stany zapalne, a także działają przeciwzapalnie. Ponieważ emolienty dla niemowląt działają bardzo delikatnie, warto stosować je już w pierwszych dniach życia dziecka, aby zminimalizować ryzyko podrażnień skóry. Również emolienty dobrze sprawdzają się w przypadku bardzo suchej i podrażnionej skóry. Powinny być również podstawowym produktem dla niemowląt z AZS lub atopowym zapaleniem skóry.

Emolienty dla niemowlaka – co kupić?

Pielęgnacja skóry dziecka zaczyna się od kąpieli. Wśród emolientów znajdują się kosmetyki stosowane do kąpieli dzieci, takie jak balsamy, żele czy płyny do kąpieli. Oba zawierają olejki, które pomagają utrzymać nawilżenie skóry. Emolienty można stosować również bezpośrednio po kąpieli. Balsamy, olejki czy kremy należy nakładać na skórę jednocześnie nawilżając ją i chroniąc przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Preparaty te chronią naskórek. To działanie jest bardzo ważne dla skóry każdego malucha. Jeśli jednak rozwinie się atopowe zapalenie skóry, jest to kluczowy sposób dbania o skórę. Dostępne produkty pozwalają na stosowanie bezpiecznych i skutecznych emolientów do codziennych czynności pielęgnacyjnych.

Emolienty do twarzy dziecka

Cechą charakterystyczną emolientów jest to, że pozostawiają warstwę lipidową, która zapobiega nadmiernemu parowaniu wody. Dłużej utrzymuje się na skórze, dzięki czemu twarz jest gładka, promienna i dobrze nawilżona. Dodatkowa warstwa stanowi również barierę dla zewnętrznych zanieczyszczeń, które mogą być szczególnie niebezpieczne dla delikatnej skóry dziecka. Utrudnia wnikanie alergenów, bakterii, grzybów i wirusów. Regularne stosowanie kremu nawilżającego do twarzy dla dzieci może sprzyjać odnowie skóry i łagodzić stany zapalne, drobne podrażnienia lub swędzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here