Zdrowe jedzenie na odchudzanie

Wiele osób żyje wciąż w przekonaniu, że zdrowe jedzenie musi być niedobre i że jedzą je tylko szaleni ludzie. Jest to jeden z najdziwniejszych mitów, który niestety słyszałem już wiele razy. Prawda jest jednak taka, że w obecnych czasach można kupić, oraz przygotować samemu naprawdę pyszne i nie bardzo drogie jedzenie. Jest to spowodowane większą dostępnością wszelakich towarów, której kiedyś po prostu nie było. Starsze osoby mogą więc mieć dlatego tak bardzo mylne wrażenie. Prawda jest taka, że w latach 70, czy też 80 dostępne były tylko banany i pomarańcze, a pozwolić na nie mogli sobie tylko najbogatsi.

Teraz na każdym kroku można spotkać powstające jak grzyby po deszczu firmy, które oferują nam fit jedzenie i firmują je swoim logiem. Mnóstwo firm powstało w ostatnich 5 latach, gdy nadeszła wielka moda na zdrowe odżywianie i piękną sylwetkę. Firmy te dowożą jedzenie na terenie całego miasta i dysponują kilkoma samochodami. Z racji niesamowitej mody na zdrową żywność, prosperują naprawdę bardzo dobrze i dzięki temu rozwijają się w szybkim tempie, oraz poszerzają stale swoją ofertę. Dzięki temu możemy się raczyć wysokiej jakości produktami, które dostajemy gotowe, a firma przygotowuje je specjalnie dla nas.

Banany a odchudzanie, to temat, który pojawia się często w rozmowach ze znajomymi. Banan jest moim ulubionym owocem egzotycznym, który nie rośnie w Polsce i muszę przyznać, że mam do niego ogromny sentyment. W momencie gdy chorowałem dość mocno na problemy związane z przełykiem, był to jeden z niewielu owoców, na jaki mogłem sobie pozwolić. Zważywszy na jego świetną zawartość witamin, jest bardzo cenny nie tylko poprzez swój smak. Zawiera bardzo dużo białka i potasu, które są nam bardzo potrzebne w codziennej diecie i dzięki bananom możemy w bardzo łatwy sposób uzupełnić wszelkie niedobory.

Czy na bananach można schudnąć, czy jest to jednak mit? Słyszałem wiele razy o osobach, które przeprowadzały dietę na samych bananach i wodzie. Piły powiedzmy około trzech litrów wody na dobę i jadły po jednym, wielkim bananie 5,6 razy na dzień. Sam osobiście nie zrobiłem sobie nigdy aż tak radykalnej diety, ale sprawdzając skład banana jestem w stanie uwierzyć, że ludzie mogli dzięki niemu przetrwać nawet miesiąc, schudnąć bardzo dużo i nie czuć żadnego uszczerbku na zdrowiu. Oczywiście nie chudnie się na samych bananach i musimy jeszcze zapamiętać to, że ta druga pozycja, czyli woda, jest najważniejsza. Odwodniony organizm będzie się bowiem buntował, a my będziemy się czuć bardzo nieswojo.

Woda to główny składnik naszego organizmu i musimy pamiętać o tym, że powinniśmy jej spożywać dużo każdej doby. Mówi się, że dorosły mężczyzna w lecie podczas upału, powinien spożywać nawet 4 litry wody, gdyż jest w stanie wypocić podczas całego dnia właśnie tyle, a w przypadkach sporego wysiłku nawet dużo więcej. Nie wszyscy są tego świadomi i bardzo często widziałem w różnych miejscach osoby, której najnormalniej mdlały. W 90% było to spowodowane właśnie odwodnieniem i tym, że te osoby nie przestrzegały podstawowych zasad i zachowań, jakie powinno się przestrzegać szczególnie podczas upalnego lata.

Innymi bardzo ciekawymi owocami, które idą z bananem w parze pod kątem smaku, są z pewnością pomarańcze i kiwi. Mają one już jednak zupełnie inne działanie i nie nadają się dla każdego, lub do każdej diety. Mi osobiście lekarz zabronił jakiś czas temu spożywania dużej ilości cytrusów, gdyż powodują u mnie spore rewolucje żołądkowe i sporą nadkwasotę. Musiałem więc posłuchać jego rad i wyzbyć się starych nawyków. Były nimi tony spożywanych mandarynek i właśnie wyżej wymienionych pomarańczy. Ich smak umilał mi dzieciństwo już od małego i bardzo ciężko było zrezygnować. Jest jednak na rynku mnóstwo innych ciekawych zamienników.

Bardzo dużą modą w walce z odchudzaniem, są także warzywa, które bardzo często dobrze komponują się z naszym bananem, który bierzemy dziś na tapetę. Są to choćby buraki, czy brokuły. Buraczki to chyba jedne z najbardziej niedocenianych w Polsce warzyw, a są naprawdę bardzo dobrze dostępne i mają mnóstwo pozytywnych walorów. Na całe szczęście ludzie coraz bardziej przekonują się do ich smaku i zauważam będąc w wielkich galeriach handlowych, że są w dużej ilości dodawane do soków, które można kupić w wielu miejscach. Soki owocowo-warzywne są bardzo modne i jest na nie spory boom na przełomie ostatnich kilku lat. Gdyby nie zaporowa cena, to sam skusiłbym się częściej na jeden z nich, lecz 18 złotych za kubeczek soczku odpycha mnie skutecznie.

Soki tego typu można zrobić sobie w domu i jest to tak naprawdę kilku minut roboty. Wystarczy nam najprostszy blender, czy wyciskarka do owoców i możemy dawać sobie codziennie dużą dawkę witamin, za bardzo niską cenę. Owoce kupimy w marketach na wielu promocjach za grosze i sami przyrządzimy sobie tą witaminową bombę w naszej kuchni. Mamy wtedy 100% pewności co do tego, co znajduje się w naszym kubeczku i możemy z pełnym przekonaniem oddać się przyjemności picia tego, co dała nam natura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here